Otwarcie nowej części terminala w Bydgoszczy

6 sierpnia 2016 08:01
2 komentarze
Pasażerowie odlatujący z Portu Lotniczego Bydgoszcz SA mogą już korzystać z powiększonej o 250 m2 hali odlotów. Nowa część hali została wyposażona w zmodernizowaną klimatyzację i energooszczędne oświetlenie LED. Znacząco zwiększyła się liczba miejsc siedzących dla pasażerów.
Reklama
Oddana do użytkowania powiększona hala odlotów to pierwszy etap prac inwestycyjnych przebudowy terminala, który rozpoczął się w listopadzie 2015 r. Celem jest poprawa komfortu oraz bezpieczeństwa podróżnych wylatujących z Portu. W ramach pierwszego etapu rozbudowano budynek terminala w kierunku płyty postojowej dla samolotów. Dzięki temu strefa odlotów dostępna dla pasażerów oczekujących na wylot powiększyła się o dodatkowe 250 metrów kwadratowych komfortowej i w pełni klimatyzowanej powierzchni.


- Przebudowa terminala to nasza najważniejsza inwestycja w 2016 roku, która znacząco wpłynie na komfort pasażerów i zwiększy atrakcyjność naszego Portu. Oddana zgodnie z harmonogramem powiększona hala odlotów to kilkaset metrów nowoczesnej powierzchni dostosowanej do potrzeb pasażerów. Jest ona szczególnie ważna w sytuacji, kiedy w krótkich odstępach czasu odprawiamy pasażerów z kilku rejsów. Jednak to, na co z niecierpliwością czekamy, to zakończenie drugiego etapu inwestycji. Już za kilka tygodni nasz terminal powiększy się bowiem o kolejne 720 metrów kwadratowych zapewniając nie tylko nowe przestrzenie, ale również co z tym związane, nowe sklepy, punkty usługowe, czy restauracje – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.


W ramach dobiegającego końcowi drugiemu etapowi inwestycji przebudowy terminala zaadaptowane na potrzeby pasażerów zostanie ponad 720 m2 powierzchni na I piętrze terminala. Znajdą się tutaj nowe sklepy, punkty usługowe i punkty gastronomiczne. Odlatujący pasażerowie będą mieli do dyspozycji m.in kioski z prasą, sklepy z towarami wolnocłowymi, a turyści będą mogli zakupić regionalne pamiątki. Na pierwszym piętrze powstanie również wygodna restauracja z panoramicznym widokiem na płytę lotniska oraz specjalnie zaprojektowany „lotniczy plac zabaw” dla dzieci oczekujących z opiekunami na podróż. Pasażerowie wybierający podróż klasą biznes, m.in. Lufthansą, będą mogli skorzystać z nowoczesnego saloniku VIP.


Już za kilka tygodni, po zakończeniu adaptacji I pietra terminala, pasażerowie będą mieli w sumie do dyspozycji dodatkowe 1000 m2 nowoczesnych i funkcjonalnych powierzchni terminala.

fot. materiały prasowe PLB
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

gość_ba82a 2016-08-08 08:07   
gość_ba82a - Profil gość_ba82a
Ryanair póki co dokłada dodatkowa rotacje na Londyn, a Fraknfurt od Lufthansy bedzie zima cześciej niż rok temu. Szkoda Weeze i Glasgow. Rzym od zawsze był jako sezonowy.
docentfurm 2016-08-08 00:24   
docentfurm - Profil docentfurm
I bardzo dobrze, oby tylko było komu z tego korzystać....póki co Ryanair tnie kierunki, Mistral sezonowo, Lufthansa bez zmian. Jak to powiedział kiedyś pan O'Leary w wywiadzie, w Bydgoszczy muszą się jeszcze nauczyć co to robienie biznesu. Życzę powodzenia w rekrutacji profesjonalistów, a nie kolesi i siatki połączeń takiej, żeby trzeba było wkrótce jeszcze bardziej powiększać terminal.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy