za pomocą drona.

" />

Airbus zademonstrował inspekcję samolotu za pomocą drona

18 lipca 2016 12:48

Podczas salonu lotniczego Farnborough Airshow, Airbus zademonstrował wizualną inspekcję samolotu  za pomocą drona.

Reklama
Dron wyposażony w kamerę wysokiej rozdzielczości umożliwia wzrokową kontrolę górnej części samolotu. Jest sterowany przez automatyczny system kontroli lotu pod nadzorem pilota.

Dron podąża wstępnie zdefiniowaną trasą i automatycznie wykonuje serię zdjęć. Zrobione zdjęcia, zwłaszcza te, na których widoczne są potencjalne defekty, takie jak zadrapania, wgniecenia i błędy malowania, są łączone w cyfrowy model 3D (zdjęcie poniżej), zapisywane w bazie danych, a następnie analizowane. Dane te ułatwiają przypisywanie odpowiedzialności, zapobieganie błędom i ograniczanie szkód.

Ta innowacyjna metoda przynosi znaczne korzyści. Skraca się czas przestoju kontrolowanego samolotu. Gromadzenie danych z wykorzystaniem drona zajmuje zaledwie 10-15 minut, a nie dwie godziny, jak w przypadku konwencjonalnych metod.

Operatorzy nie muszą już wchodzić na podnośnik teleskopowy w celu przeprowadzenia wizualnej inspekcji, czasem w złych warunkach pogodowych. Ponadto zdjęcia można przeanalizować w biurze w dowolnie wybranym momencie.

Fot: Airbus.com | DOUMENJOU Alexandre - Masterfilm
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy