×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ATR uruchomił nowe centrum obsługi


Producent samolotów ATR otworzył nową bazę obsługi technicznej samolotów na lotnisku Tuluza-Francazal. Poza naprawą i bieżącym utrzymaniem maszyn będą tam też odbywać się szkolenia oraz testy nowych technologii.


ATR zagwarantuje wszystkim użytkownikom samolotów typów ATR 42 i ATR 72 na całym świecie obsługę techniczną zgodnie z przepisami Part 145. Możliwe będzie też świadczenie usług szkoleniowych dla pracowników linii lotniczych w ramach Part 147. ATR zapewni pracowników do prac na miejscu lub w delegacji do baz operatorów samolotów tego producenta. W bazie w Francazal będą także stacjonować dwa ATR-y (w wersjach 42-600 i 72-600), które będą wykorzystywane do testów. 


Baza mieści się w całkowicie przebudowanym hangarze o powierzchni 1,2 tys. m kw. Mogą tam naraz być obsługiwane dwa turbośmigłowce. Podczas modernizacji zachowano oryginalną konstrukcję hangaru z 1934 r. 

W bazie naraz może pracować do 80 osób. 

Baza ATR-a w Francazal otrzymała już certyfikat OSAC, francuskiego urzędu ds. bezpieczeństwa w lotnictwie, co umożliwia rozpoczęcie działalności operacyjnej.

fot. ATRgość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie