ATR uruchomił nowe centrum obsługi

5 lipca 2016 19:43
Producent samolotów ATR otworzył nową bazę obsługi technicznej samolotów na lotnisku Tuluza-Francazal. Poza naprawą i bieżącym utrzymaniem maszyn będą tam też odbywać się szkolenia oraz testy nowych technologii.
Reklama
ATR zagwarantuje wszystkim użytkownikom samolotów typów ATR 42 i ATR 72 na całym świecie obsługę techniczną zgodnie z przepisami Part 145. Możliwe będzie też świadczenie usług szkoleniowych dla pracowników linii lotniczych w ramach Part 147. ATR zapewni pracowników do prac na miejscu lub w delegacji do baz operatorów samolotów tego producenta. W bazie w Francazal będą także stacjonować dwa ATR-y (w wersjach 42-600 i 72-600), które będą wykorzystywane do testów.


Baza mieści się w całkowicie przebudowanym hangarze o powierzchni 1,2 tys. m kw. Mogą tam naraz być obsługiwane dwa turbośmigłowce. Podczas modernizacji zachowano oryginalną konstrukcję hangaru z 1934 r.

W bazie naraz może pracować do 80 osób.

Baza ATR-a w Francazal otrzymała już certyfikat OSAC, francuskiego urzędu ds. bezpieczeństwa w lotnictwie, co umożliwia rozpoczęcie działalności operacyjnej.

fot. ATR

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy