×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates zapowiada A380 w Warszawie


Tim Clark, prezes Emirates zapowiada, że kierowana przez niego linia na trasie Dubaj - Warszawa niebawem operować będzie samolotem airbus A380.


W wywiadzie Danuty Walewskiej na łamach Rzeczpospolitej szef Emirates przekonuje, że istnieje potencjał na rychłe uruchomienie lotów do stolicy Polski samolotem airbus A380. Obecnie codzienne loty na trasie Dubaj - Warszawa - Dubaj wykonywane są samolotem boeing 777-300ER zabierającym na pokład 427 pasażerów;w dwuklasowej konfiguracji: 42 pasażerów w klasie biznes oraz 385 w ekonomicznej. 

Od 1 maja 2016 roku super jumbo realizuje codzienne rejsy do Pragi. 


- To nie chodzi o to, że to Czesi tak dużo podróżują. Ale bardzo dużo pasażerów chętnie lata do Pragi – z Azji, z Oceanii, z Bliskiego Wschodu. Podobnie jest z Budapesztem. A Emirates ma zwyczaj przyglądania się nie tylko wielkim europejskim centrom przesiadkowym, ale również portom z mniejszym potencjałem - mówi Clark.

Na pytanie dziennikarki czy są szanse na uruchomienia lotów na A380 z Warszawy Clark odpowiada: Mogę to obiecać. I wcześniej, niż się pani tego spodziewa.

Od 1 lipca Emirates obsługuje loty A380 z kolejnej europejskiej stolicy - z Wiednia. 

Obecnie przewoźnik obsługuje już 45 tras airbusem A380, których ma w swojej flocie osiemdziesiąt i czeka na dostawę kolejnych 62.

fot. Piotr Bożykgość_4da7c - Profil
gość_4da7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie