×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Jeffrey Goh zostanie szefem Star Alliance


Mark Schwab, obecny prezes sojuszu Star Alliance, poinformował podczas szczytu aliansu w Zurychu, że z końcem roku odchodzi na emeryturę. Zastąpi go Jeffrey Goh, który teraz jest dyrektorem operacyjnym Star Alliance.


Mark Schwab był szefem Star Alliance od 2012 r. Wcześniej pracował na wysokich stanowiskach menedżerskich m.in. w United Airlines, American Airlines i US Airways. W lotnictwie pracował od 1975 r. - był menedżerem Pan Am w Brazylii. Rok temu przy okazji szczytu sojuszu w Warszawie Pasazer.com przeprowadził wywiad ze Schwabem, w którym szef sojuszu mówił m.in. o rosnącym nacisku na wykorzystanie technologii w lotnictwie.


47-letni Jeffrey Goh zastąpi Schwaba od 1 stycznia 2017 r. Przedstawiciele sojusz podkreślają, że tak długi okres przejściowy umożliwi bardzo płynną zmianę. 

Goh pracuje da Star Alliance od 2007 r., wcześniej był zatrudniony w IATA. Pochodzi z Singapuru i ma doświadczenie prawnicze - wykładał prawo i zrobił doktorat z zasad polityki regulacyjnej oraz konkurencyjnej w lotnictwie. W Star Alliance zajmuje się m.in. rozwojem strategii i przyjmowaniem nowych członków, zarządzaniem kadrami, zarządzaniem projektami prawnymi i finansowymi oraz odpowiada za inicjatywy w zakresie zarządzania i wspólnyc zakupów paliwa. 

fot. Dominik Sipinskigość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie