Francuscy piloci grożą strajkiem w trakcie Euro

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
03 czerwca 2016 16:16
Dwa największe związki zawodowe francuskich pilotów zapowiedziały strajk na okres od 11 do 14 czerwca. To pierwsze dni piłkarskich mistrzostw Europy, których gospodarzem jest Francja.
Reklama

Swoich członków do strajku wezwały związki SNPL i SPAF - łącznie reprezentują one ok. trzech czwartych pilotów zatrudnionych w Air France. Jeśli wszyscy członkowie organizacji zdecydują się na protest, przez cztery dni działalność francuskiej linii będzie sparaliżowana.

Piloci protestują przeciwko planowanej reformie francuskiego prawa pracy. Rządowe plany zakładają uelastycznienie przepisów m.in. poprzez stworzenie możliwości czasowego wydłużenia 35-godzinnego tygodnia pracy, ułatwienie zwalniania pracowników i reformę systemu emerytalnego.

Strajk przypadnie w pierwszych dniach piłkarskich mistrzostw Europy, które spowodują wzrost ruchu lotniczego do i z Francji. Turniej rozpoczyna się 10 czerwca.

Przedstawiciele Air France podkreślają, że na razie jest zbyt wcześnie, by oceniać możliwe skutki finansowe i operacyjne strajku. W wyniku 15-dniowego protestu we wrześniu 2014 r. przewoźnik stracił ok. 400 mln euro.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama