×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Francuscy piloci grożą strajkiem w trakcie Euro


Dwa największe związki zawodowe francuskich pilotów zapowiedziały strajk na okres od 11 do 14 czerwca. To pierwsze dni piłkarskich mistrzostw Europy, których gospodarzem jest Francja.


Swoich członków do strajku wezwały związki SNPL i SPAF - łącznie reprezentują one ok. trzech czwartych pilotów zatrudnionych w Air France. Jeśli wszyscy członkowie organizacji zdecydują się na protest, przez cztery dni działalność francuskiej linii będzie sparaliżowana. 

Piloci protestują przeciwko planowanej reformie francuskiego prawa pracy. Rządowe plany zakładają uelastycznienie przepisów m.in. poprzez stworzenie możliwości czasowego wydłużenia 35-godzinnego tygodnia pracy, ułatwienie zwalniania pracowników i reformę systemu emerytalnego. 

Strajk przypadnie w pierwszych dniach piłkarskich mistrzostw Europy, które spowodują wzrost ruchu lotniczego do i z Francji. Turniej rozpoczyna się 10 czerwca. 

Przedstawiciele Air France podkreślają, że na razie jest zbyt wcześnie, by oceniać możliwe skutki finansowe i operacyjne strajku. W wyniku 15-dniowego protestu we wrześniu 2014 r. przewoźnik stracił ok. 400 mln euro. gość_abd20 - Profil
gość_abd20
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie