Aerofłot z 4 gwiazdkami w rankingu SkyTrax

12 maja 2016 08:05
8 komentarzy
Rosyjskie linie lotnicze Aerofłot otrzymały oficjalną czterogwiazdkową ocenę jakości i serwisu wiodącej, niezależnej firmy konsultingowej zajmującej się jakością linii lotniczych, Skytrax.
Reklama

Gala odbyła się w prestiżowym hotelu Savoy w Londynie. Ceremonię prowadził prezes Aerofłotu - Witalij Saweliew. Wśród uczestników znajdował się rosyjski ambasador w Wielkiej Brytanii - dr Aleksander Jakowenko, Dyrektor Zarządzający Grupy Manchester United - Richard Arnold, Prezes Skytrax - Edward Plaisted oraz przyjaciele i partnerzy Aeroflotu.

Marka Aerofłot, ciesząc się w ostatnich latach nieprzerwanym uznaniem jakości, staje się coraz silniejsza. Od 2013 r. Aerofłot jest globalnym partnerem Manchester United, będąc oficjalnym przewoźnikiem jednego z największych klubów piłkarskich na świecie. Ambasadorzy Manchesteru United - Bryan Robson oraz Denis Law, legendy piłki nożnej - Gary Pallister oraz Jesper Blomqvist, oraz kierownicy wyższego szczebla, wzięli udział w ceremonii rozdania nagród Skytrax w Londynie świętując uznanie ze strony Skytrax.

Ocena Skytrax stanowi rezultat wnikliwego niezależnego audytu, który obejmował niemalże pełną listę obszarów produktowych i usługowych rosyjskiej linii lotniczej, zarówno na ziemi jak i w powietrzu. Dla podróżnych z całego świata czterogwiazdkowa ocena Skytrax jest znakiem jakości, której można zaufać.

Aerofłot jest regularnie nagradzany za swoją wybitną jakość obsługi klienta. W zeszłym roku przewoźnik został po raz czwarty uznany za najlepszą linię lotniczą w Europie Wschodniej w największym na świecie badaniu zadowolenia pasażerów linii lotniczych, Skytrax World Airline Awards. W grudniu, Aerofłot również został uznany za najlepszą linię lotniczą w Europie Wschodniej w ankiecie magazynu "Global Traveler". Aerofłot otrzymał nagrodę dla najlepszej linii lotniczej 2016 roku w Rosji przyznawaną przez czytelników magazynu "Condé Nast Traveller". Wreszcie, w marcu Aerofłot otrzymał nagrodę czytelników, a prezes Witalij Saweliew został uznany za Lidera roku 2016 w prestiżowym plebiscycie Air Transport News Awards.

Sukces Aerofłotu to wynik nieustającej koncentracji na bezpieczeństwie, punktualnych wylotach i przylotach oraz tworzeniu kultury obsługi klienta zgodnie z najlepszymi międzynarodowymi standardami z domieszką tradycyjnej rosyjskiej gościnności. Aeroflot posiada również jedną z najbardziej nowoczesnych flot wśród głównych linii lotniczych o zasięgu globalnym, gdzie średni wiek samolotu to 4,4 roku zgodnie z danymi z końca 2015 r.

- Wiedza i niezależność Skytrax nie mają sobie równych w naszej branży, dlatego też ta nagroda to dla nas zaszczyt oraz uznanie naszych wieloletnich starań mających na celu uczynienie z marki Aerofłot synonimu jakości. Jest to ogromne zwycięstwo dla całego zespołu Aerofłotu - od naszego personelu naziemnego, przez personel pokładowy do osób w kabinach samolotów - to oni stanowią o naszym codziennym zaangażowaniu w jakość - powiedział Witalij Saweliew, prezes Aerofłotu.

Edward Plaisted, prezes Skytrax, dodał: Z przyjemnością nadajemy Aerofłotowi ocenę 4 gwiazdek. Obsługa klienta Aerofłotu zmieniła się na lepsze w niebywały sposób w ciągu ostatnich kilku lat, w którym to okresie Skytrax ściśle monitorował postęp w zakresie ich transportu długodystansowego, regionalnego oraz krajowego. Zmiana w produkcie i rozwój były spójne, co potwierdza fakt, że Aerofłot dysponuje jedną z najmłodszych flot samolotów w liniach lotniczych tej wielkości. Znacząca poprawa standardów usług personelu Aerofłotu ma również ogromne znaczenie, nie tylko w systemach obsługi, ale w sposobie, w jaki Aerofłot wypracował kulturę obsługi, która obecnie jest młoda, dynamiczna oraz współczesna.

Dyrektor Zarządzający Grupy Manchester United, Richard Arnold, powiedział:

- Kiedy ogłaszaliśmy nasze globalne partnerstwo z Aerofłotem prawie trzy lata temu, opisywaliśmy ją jako utytułowaną organizację z uwagi na takie nagrody jak wyróżnienie dla najbardziej stylowej linii lotniczej, rosyjskiego przedsiębiorstwa roku czy najlepszej linii lotniczej w Europie Wschodniej. Dziś, zgodnie z otrzymanymi wyrazami uznania, Aerofłot zajmuje pozycję wysokiej jakości linii lotniczej o globalnym zasięgu. Jeżeli przyczyniło się do tego to, co osiągnęliśmy razem, jesteśmy z tego niezmiernie dumni. Podobnie jak Manchester United, Aerofłot jest bardzo dumny ze swojej historii, jednocześnie dążąc do tego, aby być światowym liderem w swojej branży. Jestem pewny, że nadal będziemy dokonywać wspaniałych rzeczy w przyszłości.

fot. Aerofłot

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2016-05-12 21:19   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Niestety stawki są różne .I do tego zgody na przelot . I tu też różne linie są traktowane różnie .
gość_010c0 2016-05-12 17:18   
gość_010c0 - Profil gość_010c0
@lysypiotr76: a to stawki za przelot nie sa takie same dal wszystkich?
lysypiotr76 2016-05-12 17:05   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Cienko widzę normalność w relacjach z Rosją . Mamy chyba najdroższe stawki za przeloty nad Rosją !!! I to trafia do kieszeni Aerofłotu .Był KRK . Ale zniknął . I nie wrócił.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy