×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LATAM traci pasażerów w I kwartale


Południowoamerykański koncern LATAM przewiózł od stycznia do marca 17,1 mln pasażerów - to o 0,8 proc. mniej niż rok temu. Powodem spadku jest przede wszystkim kryzys na trasach krajowych w Brazylii.W pogrążonej w zapaści gospodarczej Brazylii coraz mniej osób decyduje się na podróż samolotem. W okresie od stycznia do marca LATAM przewiózł tam 7,55 mln osób. To o ponad 800 tys. (9,8 proc.) mniej niż rok temu. 

W tym samym czasie na trasach wewnętrznych w innych krajach Ameryki Łacińskiej LATAM obsłużył 5,72 mln podróżnych, co stanowiło wzrost o 7,6 proc. Na trasach międzynarodowych podróżowało 3,83 mln osób, czyli o 7,7 proc. więcej niż przed rokiem.

Średnie wypełnienie na całej siatce połączeń wzrosło o 0,9 pkt. proc. do 84,3 proc. Na trasach krajowych w Brazylii zajętych było średnio 82,5 proc. miejsc (-0,5 pkt. proc.), na innych połączeniach krajowych - 83,7 proc. (+1,3 pkt. proc.), a na międzynarodowych - 85,4 proc. (+1,5 pkt. proc.).

Ruch cargo zmalał o 9,8 proc. (według wskaźnika RTK). gość_0ee29 - Profil
gość_0ee29
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie