Emirates: 140 mln dolarów na... wina

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
05 kwietnia 2016 09:34
1 komentarz
Linia Emirates wydała w ubiegłym roku ponad 140 mln dolarów (ok. 520 mln zł) na wina. Pasażerowie spróbują większości z nich dopiero za kilka lat.
Reklama

W 2015 r. przewoźnik kupił rekordową liczbę ponad 13 mln butelek wina o łącznej wartości 140 mln dolarów, czyli ponad dwukrotnie większej niż w roku poprzednim. Wina przeznaczone są dla klientów podróżujących we wszystkich trzech klasach, a większość z nich zostanie podana dopiero za siedem-dziesięć lat.

Wzrost inwestycji związany jest z rozwojem siatki połączeń przewoźnika. W 2015 r. klienci Emirates we wszystkich klasach wypili 11,4 mln butelek wina, z czego 10 mln butelek w samej tylko klasie ekonomicznej. To o 27 proc. więcej w porównaniu z rokiem poprzednim.

- Na przestrzeni lat udało nam się stworzyć program, który spotkał się z zainteresowaniem najlepszych winnic świata, i jesteśmy dumni, że nasze karty win nie ustępują ofercie czołowych restauracji w najwspanialszych miastach na świecie - powiedział Tim Clark, prezes linii Emirates. - Wielu naszych klientów jest zaskoczonych i zachwyconych różnorodnością i jakością win oferowanych na pokładzie przez linie Emirates i zastanawia się, jak udaje się nam pozyskać tak rzadkie i wyborowe roczniki. Nasza recepta to długofalowe planowanie i inwestycje.

Najważniejszym elementem strategii pozyskiwania win przez Emirates jest unikatowe podejście do inwestycji w doskonałe wina na rynku pierwotnym, na wiele lat przed ich pojawieniem się na rynku, a następnie odczekanie, aż roczniki te dojrzeją i osiągną swój pełny potencjał przed podaniem na pokładzie. Linie Emirates zatrudniają własnych koneserów, którzy utrzymują bezpośrednie relacje z najbardziej prestiżowymi winnicami na świecie, starannie dobierając i pozyskując dla swoich klientów najlepsze i najrzadsze wina.


Od 2006 r. nakłady Emirates na wino wyniosły 690 mln dolarów. Niektóre z tych roczników będą gotowe do spożycia dopiero w 2025 r. W największej wśród przewoźników piwnicy Emirates znajduje się już 2,2 mln butelek wina.

Ze wszystkich win zakupionych w 2015 r. dla klasy pierwszej i klasy biznes niemal połowa, 1,8 mln butelek, pochodzi z regionu Bordeaux. Stamtąd pochodzi 60 proc. czerwonych win w klasie pierwszej i klasie biznes. Ponadto przewoźnik rozszerzył ofertę win z Bordeaux, skupiając się na białych winach z tego regionu.

W zeszłym roku linie Emirates dodały 10 rodzajów win do swojej codziennej oferty i obecnie serwują we wszystkich klasach średnio 70 różnych rodzajów szampana, wina i porto dziennie.

Linie Emirates wielką wagę przywiązują także do win z Burgundii. Tylko z regionu Corton-Charlemagne Grand Cru, gdzie produkowane są jedne z najlepszych białych win Burgundii, Emirates pozyskał w 2015 r. 2 tys. skrzyń, czyli 10 proc. całkowitej produkcji regionu.

Niedawno piwnica Emirates wzbogaciła się także o znakomite wina włoskie. Linie Emirates kupują wina z głównych regionów winiarskich na świecie, w tym z Australii, Nowej Zelandii, Argentyny i RPA, serwując je w ramach regionalnych kart win.

Ostatnie komentarze

gość_a76a1 2016-04-05 20:48   
gość_a76a1 - Profil gość_a76a1
Super a Ja z nimi NIE po tej akcji podczaqs pierwszego lotu z WAW- DXB w 06.02.2013 w którym to miałem okazję lecieć, ponadto dalej były same obsuwu ... Do dziś czekam na przeprosiny od consumer service
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama