×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Grupa Virgin Atlantic podwoiła zysk w 2015 r.


Brytyjska grupa Virgin Atlantic, należąca do Richarda Bransona, zarobiła w 2015 r. 22,5 mln funtów netto (ok. 120 mln zł). To niemal dwukrotnie więcej niż w 2014 r., bo wtedy zysk wyniósł 12,4 mln. 
Wpływ na lepsze niż rok temu wyniki miał wzrost w obydwu filarach grupy: linii lotniczej Virgin Atlantic Airways i biura podróży Virgin Holidays. Obydwie spółki odpowiadały za około połowę zysku netto całej grupy.

Cała grupa uzyskała w 2015 r. 2,78 mld funtów przychodów.

Średnie wypełnienie samolotów Virgin Atlantic wyniosło 76,8 proc. i było o 2,5 pkt. proc. niższe niż rok temu. Wynikało to głównie ze znacznego wzrostu oferowania – na trasach transatlantyckich przewoźnik zaoferował o 14,8 proc. więcej miejsc niż rok wcześniej. Koszty operacyjne linii lotniczej spadły w ujęciu rocznym aż o 196 mln funtów, głównie z uwagi na tańsze paliwo. Równocześnie o 2,9 proc. spadły przychody jednostkowe (po korekcie o wahania walutowe).gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie