Coraz więcej pasażerów w LOT

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
09 marca 2016 10:10
27 komentarzy
W styczniu LOT przewiózł o 17, a w lutym aż o 24 procent więcej pasażerów niż w tych samych miesiącach rok wcześniej. Tak dobre wyniki to zasługa nowej siatki połączeń, w której znalazło się 13 nowych kierunków, w tym połączenie dalekiego zasięgu do Tokio.
Reklama

Nowe kierunki okazały się sukcesem, co już, zaledwie kilka tygodni po uruchomieniu, pokazują pierwsze wyniki dotyczące liczby przewiezionych pasażerów.

- To najbardziej obiektywny wskaźnik, który szybko zweryfikował, czy odpowiednio trafiliśmy w potrzeby naszych klientów. Wzrost o 17% w styczniu i 24% w lutym, czyli w miesiącach, które należą do niskiego sezonu w branży lotniczej, dowodzi, że z oferty LOT-u korzystają nie tylko ci, którzy dobrze nas znają, ale również osoby, które do tej pory nie korzystali z naszych usług. Mam na myśli zarówno pasażerów z Polski, jak i z zagranicy, którzy coraz chętniej przesiadają się w Warszawie, zamiast w innych dużych i zatłoczonych portach lotniczych – mówi Adrian Kubicki, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej.

Tylko w styczniu 2016 roku przewoźnik uruchomił długo oczekiwane, bezpośrednie rejsy pomiędzy Warszawą a Tokio oraz połączenia w wybranych kierunkach europejskich, między innymi do Barcelony, Wenecji, Zurychu, Dusseldorfu, Erywania, Zagrzebia i Belgradu. W ciągu dwóch pierwszych dni marca LOT zainaugurował cztery kolejne połączenia do Luksemburga, Lublany, Aten oraz Charkowa. Po koniec marca na mapie połączeń pojawią się kolejne: do Koszyc, Kluż Napoki, Nicei i Bejrutu. LOT zwiększył też częstotliwość połączeń na wybranych trasach, tak aby umożliwić jak najwygodniejsze i jak najkrótsze przesiadki na Lotnisku Chopina w Warszawie.

- Tworząc nasz rozkład, zwracamy uwagę na to, by nasze połączenia były jak najbardziej dostępne dla jak największego grona naszych pasażerów, niezależnie od tego gdzie rozpoczynają swoją podróż. W ten sposób stanowimy coraz silniejszą i lepszą alternatywę dla innych przewoźników w Europie. Dynamiczny wzrost liczby pasażerów jest widoczny szczególnie w tych krajach, które nie mają swojego narodowego przewoźnika lub jego oferta nie jest wystarczająca. LOT chce wypełnić tę lukę i szybko stać się tam linią pierwszego wyboru – dodaje Kubicki.

W kwietniu 2016 roku uruchomione zostaną kolejne połączenia europejskie, tym razem z myślą o pasażerach podróżujących turystycznie. Od 30 kwietnia LOT będzie latał do Splitu, a od 1 maja do Zadaru, oferując jedyne bezpośrednie połączenie z Lotniska Chopina nad wybrzeże Adriatyku w Chorwacji.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8ac57 2016-03-10 22:39   
gość_8ac57 - Profil gość_8ac57
Ale ja (gość_8ac57) NIGDZIE nie pisalem, ze LF byl lepszy niz w Warszawie, bo wiem, ze LF o niczym nie swiadczy. Ja pisalem, ze wg slow wypowiedzianych w ostatnim sezonie lotow z Rzeszowa za Atlantyk, przez jakas szyche z LOTu to wyniki finansowe byly lepsze niz TATL z KRK i WAW. Co nie znaczy ze byly to jakies oszalamiajace zyski, ale bylo cos takiego, ze niby WAW i KRK na delikatnym minusie, a jedynie RZE na DELIKATNYM plusie. Cholera szukalem caly dzien tego w googlu i nie moge znalezc. Wezmy tez pod uwage, ze rynek jest dynamiczny, zmienia sie rok do roku i wyniki sprzed 7 lat nijak sie maja do wynikow ktore mozna osiagnac w 2016.
gość_16fea 2016-03-10 17:24   
gość_16fea - Profil gość_16fea
Może i obłożenie było Ale proszę pamiętać że nawet pełny samolot może dać linii wynik ujemny
gość_e4979 2016-03-10 14:10   
gość_e4979 - Profil gość_e4979
lecialem 2 razy z Rzeszowa i nie bylo gdzie szpilki wetknac, wiec oblozenie chyba bylo
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama