×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prawie 10-proc. wzrost w Katowicach


Luty 2016 r. był najlepszym drugim miesiącem roku pod względem liczby obsłużonych pasażerów w historii Katowice Airport. W tym czasie z siatki połączeń regularnych i czarterowych pyrzowickiego lotniska skorzystało 161,6 tys.pasażerów, o 9,6 proc. w porównaniu z lutym 2015 r.Liczba pasażerów według miesięcy
Motorem napędowym wzrostów był ruch regularny w ramach którego obsłużono 138,7 tys. podróżnych, o 18,4 więcej (+15,3 proc.) w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. W ruchu czarterowym obsłużono 21,7 tys. osób, o 4,1 tys. mniej w porównaniu z lutym 2015 r. Mniejsza liczba podróżnych w tym segmencie spowodowana była niestabilną sytuacją w Egipcie. 

Ponadto w lutym 2016 r. wzrosła liczba operacji, czyli startów i lądowań statków powietrznych. Wykonano ich 1,7 tys., o 127 więcej (+8 proc.) w porównaniu z tym samym miesiącem roku ubiegłego.

W tym roku chcemy pobić zeszłoroczny rekord liczby obsłużonych pasażerów, który wynosi 3,06 mln osób. Szacujemy, że w 2016 roku z siatki połączeń naszego portu skorzysta ok. 3,3 mln osób. Konsekwentnie rozwijamy naszą siatkę połączeń, dzięki czemu w 2016 roku liczba kierunków regularnych i czarterowych po raz pierwszy w historii przekroczy granicę 100 tras - powiedział Artur Tomasik Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.gość_adf7c - Profil
gość_adf7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie