Prawie 10-proc. wzrost w Katowicach

Prawie 10-proc. wzrost w Katowicach Motorem napędowym wzrostów był ruch regularny w ramach którego obsłużono 138,7 tys. podróżnych, o 18,4 więcej (+15,3 proc.) w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. W ruchu czarterowym obsłużono 21,7 tys. osób, o 4,1 tys. mniej w porównaniu z lutym 2015 r. Mniejsza liczba podróżnych w tym segmencie spowodowana była niestabilną sytuacją w...
02/03/2016 08:43   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
garcba 2016-03-06 08:02   
garcba - Profil garcba
Ponownie pytanie: DLACZEGO NA WYKRESIE NIE MA PORÓWNANIA DO UBIEGŁEGO ROKU? Tak samo jest w artykułach o innych lotniskach.
gość_16fea 2016-03-05 21:56   
gość_16fea - Profil gość_16fea
gość-1d314 Zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o końcówkę komentarza Dla wielu lotnisk i linii to dobry okres Co jednak będzie gdy paliwo znowu zdrożeje Wtedy okaże się które porty są nadal atrakcyjne dla linii a z których zaczną znikać połączenia No chyba że porty będą płacić linią ale to i tak paliwo zrobi swoje i wiele połączeń zniknie
fu3i 2016-03-05 08:07   
fu3i - Profil fu3i
gość_1d314: co do wpisów na facebooku to ja kiedyś pod portem lotniczym Łódź napisałem - "dlaczego reklamujecie linie, które nigdy nie wystartują?" Chodziło wtedy o uruchomienie 8 lotów 4U Airlines. Moje konto zostało u nich zablokowane, widzę, co postują, ale nie mogę nic napisać, polubić ani udostępnić. Prawda w oczy kole niektóre porty.
garcba 2016-03-04 23:35   
garcba - Profil garcba
Ja dodam, że obok lotniska są Tarnowskie Góry, gdzie gdzie znajduje się sztolnia czarnego pstrąga (kopalnia) zobacz link która za niedługo zostanie wpisana do UNESCO. Kopalnia jest warta zwiedzenia byłem i polecam :)
gość_1d314 2016-03-04 22:22   
gość_1d314 - Profil gość_1d314
Kelo to nie tak.W wojewodztwie Slaskim sa atrakcje turystyczne tylko nioe potrafimy ich "sprzedac".Jest Jura Krakowsko-Czestochowska,jest Czestochwa coraz bardziej znana w swiecie,sa Beskidy (Puchar Swiata w skokach w Wisle) i jest cos czego nie ma nikt w Polsce.Szlak Zabytkow Techniki (kto chce wiedziec wiecej niech poczyta o Industriadzie).
oprocz przemyslu ciezkiego mamy tez inne galezie takie jak motoryzacja(nie tylko samochody),elektrnika i wiele innych.Co do lotniska to jak sam wiesz bazowanie na jednej linii + czartery to stapanie na cienkij Linie,ktore moze sie odbic czkawka prz najmniejszych zawirowaniach.
Kelo 2016-03-04 17:35   
Kelo - Profil Kelo
gość_1d314: "wtedy nasz port będzie się na prawdę rozwijał" Czyli teraz wychodzi na to, że port w Pyrzowicach się zwija :D przerośnięte ego gościa szanownego. Dynamiczny rozwój śląskiego lotniska odbywa się na wszystkich płaszczyznach, nie wiem jaką kategorią trzeba spoglądać, żeby tego nie dostrzegać ... Chyba kategorią hejtu i zawiści, że u innych też jest dobrze, a nawet świetnie. Pamuła i żaden inny prezes nie pomogą, gdy nie ma silnych kart przetargowych. Musicie być stolicą turystyki lub biznesu, bo przemysłu ciężkiego to już nic nie znaczy przynajmniej w kategorii lotnictwa. Wiele regionów to może pomarzyć o tylu kierunkach i infrastrukturze ale tego nie dostrzegają chyba Ślązacy...
garcba 2016-03-04 17:04   
garcba - Profil garcba
Może źle się wyraziłem ale FB Katowice Airport wspaniale spełnia swoją rolę i złego zdania nie powiem ;) Tylko zarząd już trochę gorzej.
moherowy 2016-03-04 16:34   
moherowy - Profil moherowy
Zgadzam się z mechanik59. FB KTW jest na pewno jednym z lepszych w kraju, jeśli chodzi o lotniska.
gość_16fea 2016-03-04 16:13   
gość_16fea - Profil gość_16fea
Tak tak Cieszcie się dopóki możecie KTW Jednak niespokojnie w turystycznych krajach płn. Afryki Turcja też bo jak tak dalej pójdzie to Modlin Was wyprzedzi Latem chartery choć możliwe że wyniku z ubiegłego roku nie powtórzą
spider_85 2016-03-04 16:02   
spider_85 - Profil spider_85
garcba i gość_1d314: Nie przesadzacie trochę? Wzrosty są póki co ładne, lotnisko sukcesywnie się rozbudowuje, przynosi zyski, Wizz w miarę siatkę rozwija, a Wy narzekacie - jak typowi malkontenci. Jeżeli chodzi o polskie porty lotnicze, to wg. mnie są w czołówce, a co do Krakowa, to nie ma co porównywać, bo inna specyfika i póki co, to potencjał lokalnego rynku na Śląsku jest po prostu skromniejszy (nie licząc czarterów).
mechanik59 2016-03-04 15:54   
mechanik59 - Profil mechanik59
Nie widziałem jeszcze postu, żeby admin FB KTW był niemiły bez powodu. Więc od PR się odczep, bo to najlepszy w całym kraju. Co do zarządu to racja.
garcba 2016-03-04 15:37   
garcba - Profil garcba
gość_1d314, smutna prawda ale prawdziwa...
gość_1d314 2016-03-04 09:13   
gość_1d314 - Profil gość_1d314
Modlin znowu ucieka,a Pan Tomasik opowiada bzdury o 100 polaczeniach rocznie.Nie powie tylko,ze to przez 4 miesiace,a reszta to marazm.Ciagle slyszyma o rozmowach z liniami lotniczymi,a polaczenia uruchamiane sa z Krakowa.Sprubojcie skrytykowac lotnisko na FB,a natychmiast Pan Piotr,Adam lub Jakis inny przestaje byc mily i uprzejmy.
Szkoda ze udzialowcy GTL nie dostrzegaja lub nie chca dostrzegac tego problemu i nie wywala tego towarzystwa na zielona trawke.Moze warto podkupic Pana Pamule z Krakowa.Wtedy nasz port bedzie sie naprawde rozwijal.
garcba 2016-03-02 18:10   
garcba - Profil garcba
DO REDAKCJI: Dlaczego nie ma na wykresie 2015 roku?
Btw. Gratulacje dla lotniska!
gość_e1807 2016-03-02 10:55   
gość_e1807 - Profil gość_e1807
A KRK ucieka Wam coraz bardziej... Opieranie rozwoju portu lotniczego w KTW na czarterach jest błędem. Wystarczy jedna zawierucha w którejś z turystycznych destynacji i cały "rozwój" leci łeb na szyje. Czekamy na nowych przewoźników regularnych albo rozwój Wizz aira. Przypomnę, że pięć samolotów WIZZ w KTW, czyli tyle ile jest teraz było zbazowanych już w 2007 roku!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy