Pyrzowice: W sierpniu 776 tys. pasażerów

Tomasz Kasprzyk - Profil Tomasz Kasprzyk
12 września 2023 08:50
Lotnisko Pyrzowice obsłużyło w sierpniu br. 776 tys. pasażerów, co jest nowym rekordem.
Reklama
Statystyki Katowice (KTW)
 
Katowicki port lotniczy obsłużył w sierpniu 2023 roku blisko 776,1 tys. pasażerów. Jest to zarówno najlepszy sierpniowy, jak i miesięczny wynik w historii lotniska Pyrzowice.

W 2024 roku Pyrzowice planują obsługę sześciu milionów pasażerów, siedem i pół miliona w 2028 roku i dziesięć w okolicach 2033 roku. By sprostać większym potokom pasażerskim, lotnisko planuje szereg nowych inwestycji, w tym nowy terminal z rękawami prowadzącymi bezpośrednio z terminala do samolotu, stacja kolejowa, a także zostanie oddany do użytku nowy wielopoziomowy parking i dwa nowe parkingi „terenowe”. Ponadto powstanie nowy multimodalny węzeł do przeładunku towarów i paliw. Będzie on oparty o bocznicę kolejową, która będzie łączyła katowickie lotnisko z Centralną Magistralą kolejową. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "W Katowicach powstaną nowe inwestycje do 2030 roku".


Większość pasażerów obsłużonych w sierpniu br. to ruch czarterowy. Ich liczba wyniosła 472,2 tys. osób. Najczęściej latano na wakacje do popularnych wśród Europejczyków kierunków, takich jak turecka Antalya, Hurghada w Egipcie, Burgas w Bułgarii, do Heraklionu na Krecie, czy na tunezyjską wyspę Dżerba. W przypadku połączeń regularnych, było to 302,4 tys. pasażerów. Najpopularniejszymi kierunkami były Londyn-Luton (Wizz Air), Londyn-Stansted (Ryanair), Frankfurt (Lufthansa i Air Dolomiti), Dortmund (Wizz Air i Ryanair) i Eindhoven (Wizz Air).

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy