×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowy rok dla Brussels Airlines


Linie Brussels Airlines przewiozły w 2015 r. 7,5 mln pasażerów, czyli o niemal 900 tys. (12,1 proc.) więcej niż rok wcześniej. To najlepszy wynik w historii przewoźnika.


Oferowanie spółki wzrosło w 2015 r. o 6,5 proc., a ruch mierzony wskaźnikiem RPK o 10 proc. Średnie wypełnienie samolotów wyniosło 74,4 proc. i było o 2,4 pkt. proc. wyższe niż rok temu (na lotach transatlantyckich zajętych było 80,9 proc. miejsc). Z kolei ruch cargo zmalał o 9,9 proc. (według FTK).

Największy wzrost odnotowano na połączeniach europejskich, z których w 2015 r. skorzystało o 12,9 proc. więcej niż w 2014 r. Ruch na siatce afrykańskiej linii zwiększył się o 9,3 proc., a na lotach do Nowego Jorku i Waszyngtonu o 1,6 proc. 

W samym grudniu linia przewiozła 504 tys. pasażerów, czyli o 9,2 proc. więcej niż rok wcześniej. Średnie wypełnienie wyniosło 72,4 proc. (wzrost o 2,3 pkt. proc.). Spółka przyznaje, że pod koniec roku zaobserwowała spowolnienie związane z wpływem zamachów terrorystycznych w Paryżu. gość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie