×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Będzie nowa linia w Krakowie. Air France?


W najbliższy wtorek (12.1) loty do Krakowa zapowie nowa linia lotnicza - zdradził podczas spotkania z dziennikarzami Jan Pamuła, prezes portu lotniczego. Najprawdopodobniej będzie to Air France z rejsami do Paryża.Pamuła zapowiedział, że w tym roku loty z Krakowa rozpoczną co najmniej cztery nowe linie - trzy już zapowiedziały połączenia. Iberia poleci sezonowo do Madrytu, Aegean Airlines - do Aten, a SAS - do Kopenhagi. Czwarta z nowych linii na razie jest tajemnicą, ale już w najbliższy wtorek ma nastąpić ogłoszenie trasy. 

Według prezesa krakowskiego lotniska tego samego dnia ruszy też sprzedaż biletów. 

Na razie nie wiadomo, jaką linia wejdzie do Krakowa, ale w ocenie Pasazer.com będzie to Air France. Przewoźnik najprawdopodobniej otworzy połączenie do swojej głównej bazy w Paryżu-CDG. Debiut AF może wynikać z dużego sukcesu odniesionego przez KLM (obydwie linie tworzą jeden koncern) na połączeniu z Krakowa do Amsterdamu. 


Mało prawdopodobne jest wejście do Krakowa Turkish Airlines - przewoźnik chciałby otworzyć trasę do Małopolski, ale wciąż nie zostały ustalone szczegóły porozumienia joint venture z LOT-em. Bez niego turecka linia nie może latać poza Warszawę. 

Jeśli potwierdzą się nasze prognozy dotyczące wejścia Air France do Krakowa, będzie to duży kolejna linia tradycyjna pozyskana przez to lotnisko. W ubiegłym roku do Balic przyleciały Swiss, KLM i British Airways. Air France obecnie nie oferuje lotów na żadne polskie lotnisko poza Warszawą. 

W ubiegłym roku Kraków obsłużył 4,22 mln podróżnych, co dało mu pozycję lidera wśród lotnisk regionalnych. W tym roku szacunki portu mówią o 4,5 mln pasażerów. gość_f92fe - Profil
gość_f92fe
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie