Będzie nowa linia w Krakowie. Air France?

9 stycznia 2016 16:57
82 komentarzy
W najbliższy wtorek (12.1) loty do Krakowa zapowie nowa linia lotnicza - zdradził podczas spotkania z dziennikarzami Jan Pamuła, prezes portu lotniczego. Najprawdopodobniej będzie to Air France z rejsami do Paryża.
Reklama
Pamuła zapowiedział, że w tym roku loty z Krakowa rozpoczną co najmniej cztery nowe linie - trzy już zapowiedziały połączenia. Iberia poleci sezonowo do Madrytu, Aegean Airlines - do Aten, a SAS - do Kopenhagi. Czwarta z nowych linii na razie jest tajemnicą, ale już w najbliższy wtorek ma nastąpić ogłoszenie trasy.

Według prezesa krakowskiego lotniska tego samego dnia ruszy też sprzedaż biletów.

Na razie nie wiadomo, jaką linia wejdzie do Krakowa, ale w ocenie Pasazer.com będzie to Air France. Przewoźnik najprawdopodobniej otworzy połączenie do swojej głównej bazy w Paryżu-CDG. Debiut AF może wynikać z dużego sukcesu odniesionego przez KLM (obydwie linie tworzą jeden koncern) na połączeniu z Krakowa do Amsterdamu.


Mało prawdopodobne jest wejście do Krakowa Turkish Airlines - przewoźnik chciałby otworzyć trasę do Małopolski, ale wciąż nie zostały ustalone szczegóły porozumienia joint venture z LOT-em. Bez niego turecka linia nie może latać poza Warszawę.

Jeśli potwierdzą się nasze prognozy dotyczące wejścia Air France do Krakowa, będzie to duży kolejna linia tradycyjna pozyskana przez to lotnisko. W ubiegłym roku do Balic przyleciały Swiss, KLM i British Airways. Air France obecnie nie oferuje lotów na żadne polskie lotnisko poza Warszawą.

W ubiegłym roku Kraków obsłużył 4,22 mln podróżnych, co dało mu pozycję lidera wśród lotnisk regionalnych. W tym roku szacunki portu mówią o 4,5 mln pasażerów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
marcowy 2016-01-19 09:14   
marcowy - Profil marcowy
Kelo, dzięki za link do forum, trochę mi to wyjaśniło kwestie z powstawaniem terminala w KRK. Zauważyłem jednak że wiele osób ma podobne zdanie na temat airside jak ja. Całe szczęście że byłem w niedziele około 9 rano kiedy terminal był praktycznie pusty bo jakbym trafił o takiej porze jak były robione zdjęcia to do dzisiaj byłbym w szoku :) Tak czy inaczej trzyma kciuki za szybkie i sprawne zakończenie całej inwestycji.
gość_0869f 2016-01-18 22:44   
gość_0869f - Profil gość_0869f
Faktem jest, że szaro jest bardzo. Za bardzo :(
A co do linii lotniczych... Nie wiem, kto ujawni się pierwszy, ale oprócz Air France ma być i Aer Lingus w KRK.
Fly Dubai możliwy, aczkolwiek mocno niepewny. Niemniej jednak ta chwila jest tak czy inaczej pewnie coraz bliżej.
gość_eeacb 2016-01-18 21:51   
gość_eeacb - Profil gość_eeacb
A dlacEgo właściwie jest ciasne ? Pytam ponieważ nie zauważyłem takiej dyskusji
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy