×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS przywróci loty do Krakowa


Skandynawskie linie SAS ogłosiły plany inauguracji trzech nowych europejskich tras z Kopenhagi - w tym do Krakowa. Połączenia do Reykjaviku, Wiednia i stolicy Małopolski znajdą się w letniej siatce przewoźnika.


- Pod koniec marca 2016 r. SAS uruchomi nowe połączenia z portu lotniczego Kopenhaga do Reykjaviku, Wiednia i Krakowa - powiedział wiceprezes ds. operacyjnych linii Lars Sandahl Sørensen podczas czwartkowej konferencji prasowej. 

Loty do stolicy Islandii będą wykonywane codziennie. Pierwszy rejs zaplanowano na 27 marca 2016 r. Trasę będą obsługiwać samoloty typu airbus A320 bądź CRJ900. 


Trasa z Kopenhagi do Wiednia będzie obsługiwana cztery razy w tygodniu przez samoloty typu airbus A320 bądź CRJ900. Inauguracja połączenia nastąpi 24 marca 2016 r. 

Rejsy do Krakowa wystartują 25 marca 2016 r. i będą wykonywane trzy razy w tygodniu. 

Oprócz europejskich tras jedną z nowości będzie nowe połączenie z Kopenhagi do Bostonu. Codzienne loty pomiędzy tymi miastami będą odbywać się na pokładzie boeinga B737-700 począwszy od 29 marca 2016 r. Wąskokadłubowy samolot będzie należał do linii PrivatAir - na pokładzie będzie 20 foteli klasy biznes i 66 klasy ekonomicznej. 

Pierwotnie boeingi miały zostać wykorzystane do obsługi połączenia z Kopenhagi do Nowego Jorku, jednak zdecydowano, że te loty przejmą airbusy A330/340. 

fot. SAS

gość_f1097 - Profil
gość_f1097
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie