American Airlines wprowadzą klasę Premium Economy

9 grudnia 2015 16:50
1 komentarz
American Airlines ogłosiły dziś (9.12), że jako pierwszy przewoźnik amerykański wprowadzą w przyszłym roku nową klasę Premium Economy w swojej flocie długodystansowej.
Reklama
Klasa Premium Economy będzie znajdować się za kabiną klasy biznes i będzie oferowała pasażerom znacznie poszerzony serwis w porównaniu do podstawowej klasy ekonomicznej.

Samoloty w nowej konfiguracji zaczną pojawiać się pod koniec 2016 roku. W pierwszej kolejności kabina premium będzie dostępna na trasach obsługiwanych przez Boeingi 787-9 i Airbusy A350, których dostawy do American Airlines rozpoczną się w przyszłym roku. W ciągu trzech kolejnych lat nowy produkt będzie stopniowo wprowadzany także do samolotów typu Boeing 777-200ER, 777-300ER i 787-8 oraz Airbus 330 znajdujących się obecnie we flocie amerykańskich linii.


Fotele w klasie Premium Economy, które producentem będzie B/E Aerospace, będą gwarantowały podróżnym m.in. większy zakres regulacji pochylenia oparcia i dodatkową przestrzeń, a także wysuwany podnóżek. Wszystkie miejsca będą wyposażone w indywidualny system rozrywki oraz gniazdka elektryczne i porty USB.


W samolotach Boeing 787-9 miejsca w klasie Premium Economy będą dostępne w konfiguracji 2-3-2 (w klasie ekonomicznej jest to 3-3-3). Szczegóły konfiguracji nowej kabiny w pozostałych typasach samolotów nie zostały jeszcze sprecyzowane.


Pasażerowie klasy Premium Economy będą mogli liczyć ponadto lepszy serwis na pokładzie - otrzymają lepszej jakości posiłki, słuchawki redukujące szumy oraz zestaw kosmetyków podróżnych. Będą mogli również skorzystać z priorytetowej odprawy i boardingu oraz bez dodatkowych opłat nadać dwa bagaże rejestrowane.

American Airlines nadal będą oferowały, niezależnie od nowego produktu, miejsca w standardowej kabinie ekonomicznej z dodatkową przestrzenią na nogi (Main Cabin Extra).

Fot. American AirlinesOstatnie komentarze

greg0303 2015-12-10 15:33   
greg0303 - Profil greg0303
To duża lepsza oferta niż tzw. economy plus z większymi odstepami między rzędami.

Wprowadzenie klasy premium planują również linie Alaska Airlines w swoich samolotach wąskokadłubowych. Komfortową klasę premium mają też jetBlue Airways (na wybranych trasach obsługiwanych przez A321).
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy