×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


American Airlines wprowadzą klasę Premium Economy


American Airlines ogłosiły dziś (9.12), że jako pierwszy przewoźnik amerykański wprowadzą w przyszłym roku nową klasę Premium Economy w swojej flocie długodystansowej.


Klasa Premium Economy będzie znajdować się za kabiną klasy biznes i będzie oferowała pasażerom znacznie poszerzony serwis w porównaniu do podstawowej klasy ekonomicznej. 

Samoloty w nowej konfiguracji zaczną pojawiać się pod koniec 2016 roku. W pierwszej kolejności kabina premium będzie dostępna na trasach obsługiwanych przez Boeingi 787-9 i Airbusy A350, których dostawy do American Airlines rozpoczną się w przyszłym roku. W ciągu trzech kolejnych lat nowy produkt będzie stopniowo wprowadzany także do samolotów typu Boeing 777-200ER, 777-300ER i 787-8 oraz Airbus 330 znajdujących się obecnie we flocie amerykańskich linii. 


Fotele w klasie Premium Economy, które producentem będzie B/E Aerospace, będą gwarantowały podróżnym m.in. większy zakres regulacji pochylenia oparcia i dodatkową przestrzeń, a także wysuwany podnóżek. Wszystkie miejsca będą wyposażone w indywidualny system rozrywki oraz gniazdka elektryczne i porty USB. 


W samolotach Boeing 787-9 miejsca w klasie Premium Economy będą dostępne w konfiguracji 2-3-2 (w klasie ekonomicznej jest to 3-3-3). Szczegóły konfiguracji nowej kabiny w pozostałych typasach samolotów nie zostały jeszcze sprecyzowane. 


Pasażerowie klasy Premium Economy będą mogli liczyć ponadto lepszy serwis na pokładzie - otrzymają lepszej jakości posiłki, słuchawki redukujące szumy oraz zestaw kosmetyków podróżnych. Będą mogli również skorzystać z priorytetowej odprawy i boardingu oraz bez dodatkowych opłat nadać dwa bagaże rejestrowane. 

American Airlines nadal będą oferowały, niezależnie od nowego produktu, miejsca w standardowej kabinie ekonomicznej z dodatkową przestrzenią na nogi (Main Cabin Extra). 

Fot. American Airlines


gość_228db - Profil
gość_228db
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie