United: Polska na razie nas nie interesuje

9 grudnia 2015 14:57
15 komentarzy
Linia United nie wybiera się do Polski. Według Briana Znotinsa, wiceprezesa linii odpowiedzialnego za siatkę połączeń, oferta połączeń LOT-u wystarczająco odpowiada na zapotrzebowanie na trasach między Polską a Stanami Zjednoczonymi.
Reklama
- Cały czas patrzymy na Polskę, a Warszawa jako jeden z hubów Star Alliance na pewno ma większe szanse otrzymać naszą trasę niż miasta, które nie są takimi bazami. Jednak w tej chwili uważamy, że oferta na trasach transatlantyckich z Polski jest wystarczająca - podkreślił w rozmowie z Pasazer.com w siedzibie spółki w Chicago Brian Znotins, wiceprezes United odpowiedzialny za siatkę połączeń.

Zaznaczył jednak, że United cały czas dokonuje ewaluacji potencjalnych tras i priorytety mogą się w przyszłości zmienić.


LOT oferuje w sezonie zimowym pięć lotów tygodniowo do Chicago, jednego z hubów United. Połączenie nie jest objęte umową code-share, jednak LOT ma code-share na rejsy krajowe United do kilkunastu miast w Stanach Zjednoczonych.

- Partnerstwo z LOT-em w ramach Star Alliance jest dla nas bardzo ważne. Doceniamy ruch, który LOT dowozi nam do hubu w Chicago - dodał Znotins.

Znotins zwrócił jednak uwagę na to, że globalna sytuacja ekonomiczna wpływa również na priorytety linii lotniczych. Kilka lat temu pasażerowie tranzytowi z Europy byli dla United bardzo ważni, bo popyt krajowy i związane z tym ceny biletów były bardzo niskie. Jednak dziś jest na odwrót - trasy krajowe sprzedają się bardzo dobrze na rynku amerykańskich, a wysokie marże gwarantują rekordowe zyski przewoźników.
Tagi
united polska

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_e9156 2015-12-11 09:53   
gość_e9156 - Profil gość_e9156
gość_092ab - leczenie kompleksów pokój dalej. Zapraszamy do KRK (nie musi być samolotem).
greg0303 2015-12-10 15:38   
greg0303 - Profil greg0303
Jeśli LOT nie wznowi połączeń z Newarku to może United zdecyduje się na bezpośrednie rejsy do Polski z tego lotniska, które ma zwiększać ilość destynacji międzynarodowych.
wroord 2015-12-10 15:09   
wroord - Profil wroord
spotter10 - Lo ma code share z United sprawdz sobie na ich stronie. Problem jest jak wspomnial mietek ze UA ma joint venture z LH wiec upycha wszystkich na te polaczenia.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy