×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: Prawie 11 proc. wzrost w listopadzie


W listopadzie 2015 r. w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużono 261,5 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 10,8 proc. wzrost w stosunku do listopada ubiegłego roku.

Liczba pasażerów według miesięcy
 Po 11 miesiącach 2015 r. w Gdańsku obsłużono 3,5 mln pasażerów, co stanowi wzrost na poziomie 12,8 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2014 r.

Wzrost na poziomie niemal 11% w listopadzie, jest bardzo dobrym wynikiem. Zawdzięczamy go przede wszystkim nowym, nie występującym w sezonie zimowym zeszłego roku połączeniom Wizz Air do Brukseli, Billund, Reykiavik, Aberdeen, Molde i Frankfurtu Hahn oraz zwiększeniu częstotliwości lotów na dotychczasowych kierunkach tego przewoźnika. Dodatkowo rosnącym zainteresowaniem cieszy się uruchomione niedawno połączenie do Helsinek liniami Finnair. W sezonie zimowym, z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się połączenia narciarskie. Oprócz lotów poprzez lotniska przesiadkowe, takie jak Frankfurt i Monachium oraz tras do Włoch i Hiszpanii, amatorzy sportów zimowych coraz chętniej zaczynają wybierać również połączenia ze Skandynawią. Z pewnością znajdzie to odzwierciedlenie w statystykach kolejnych miesięcy – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. 

gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie