LOT może nie polecieć do Bangkoku w 2016 r.

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
04 grudnia 2015 14:15
32 komentarzy
Wbrew zapowiedziom byłego już prezesa Sebastiana Mikosza z czerwca tego roku, połączenie LOT-u do Bangkoku prawdopodobnie nie wystartuje jesienią 2016 r. Linia na razie przyznaje, że nie zapadła decyzja o dacie rozpoczęcia lotów.
Reklama
Jak wynika z nieoficjalnych informacji Pasazer.com, LOT rozważa opóźnienie startu połączenia do stolicy Tajlandii. Rejsy miałyby ruszyć nie jesienią 2016 r., jak zapowiadano, a dopiero w 2017 r.

- Nie zapadły jeszcze żadne ostateczne decyzje dotyczące dokładnego terminu uruchomienia sprzedaży i otwarcia rejsów do Bangkoku. Niemniej LOT nadal jest zainteresowany tym kierunkiem - lakonicznie odpowiadają przedstawiciele biura prasowego spółki. - Będziemy informować o wszelkich decyzjach w tej sprawie.

Jednak nasi informatorzy są niemal pewni, że zapadnie decyzja o opóźnieniu - potwierdziliśmy to w kilku źródłach.


Głównym powodem, według naszych źródeł, jest to, że w okresie ekspansji LOT nie chce brać na siebie obciążeń organizacyjnych i finansowych związanych z uruchamianiem naraz dwóch tras długodystansowych: do Seulu (te połączenia mają ruszyć zgodnie z planem w 2016 r.) i Bangkoku. Z uwagi na prawdopodobne opóźnienie startu rejsów do Tajlandii LOT nie odbierze też w przyszłym roku siódmego boeinga 787 Dreamliner. Maszyna ta nie będzie w takiej sytuacji jeszcze potrzebna.

Zwłoka ze startem lotów do Bangkoku i nieodebranie w przyszłym roku samolotu znacznie zmniejszą bieżące obciążenia finansowe LOT-u i wpłyną korzystnie na sytuację płynnościową linii.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
smok1 2015-12-09 23:08   
smok1 - Profil smok1
@marcowy - za 2k ciężko, ale dokładasz pięć stówek i spokojnie możesz w Lufie upolować co chcesz. Narita, Haneda (a co se będziemy żałować), Osaka, Seul... RT czy Open Jaw... nie ma problemu, nawet na sezon kwitnienia wiśni. Z przesiadkami zarówno godzinnymi jak i ośmiogodzinnymim (co na fajne zwiedzanie Frankfurtu z powodzeniem wystarczy). Oczywiście mówimy o zakupie z wyprzedzeniem półrocznym, ale jak lecimy turystycznie (a fu3i zapewne tak leci) to nie jest to problem. Więc te 2k w liniach z Zatoki Perskiej to jakaś superokazja nie jest, biorąc pod uwagę że z Krakowa musiałbym się jeszcze na Okęcie kopnąć.
gość_48424 2015-12-09 20:34   
gość_48424 - Profil gość_48424
Niech całkowicie zrezygnują z tego Bangkoku - zdecydowanie lepszym kierunkiem byłoby np: Miami lub kolejne miasto w Kanadzie
gość_ce1a3 2015-12-08 11:12   
gość_ce1a3 - Profil gość_ce1a3
pcharacz 8000 tys za bilet to cena chyba w kosmos :)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama