×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT może nie polecieć do Bangkoku w 2016 r.


Wbrew zapowiedziom byłego już prezesa Sebastiana Mikosza z czerwca tego roku, połączenie LOT-u do Bangkoku prawdopodobnie nie wystartuje jesienią 2016 r. Linia na razie przyznaje, że nie zapadła decyzja o dacie rozpoczęcia lotów.Jak wynika z nieoficjalnych informacji Pasazer.com, LOT rozważa opóźnienie startu połączenia do stolicy Tajlandii. Rejsy miałyby ruszyć nie jesienią 2016 r., jak zapowiadano, a dopiero w 2017 r.

Nie zapadły jeszcze żadne ostateczne decyzje dotyczące dokładnego terminu uruchomienia sprzedaży i otwarcia rejsów do Bangkoku. Niemniej LOT nadal jest zainteresowany tym kierunkiem - lakonicznie odpowiadają przedstawiciele biura prasowego spółki. - Będziemy informować o wszelkich decyzjach w tej sprawie.

Jednak nasi informatorzy są niemal pewni, że zapadnie decyzja o opóźnieniu - potwierdziliśmy to w kilku źródłach.


Głównym powodem, według naszych źródeł, jest to, że w okresie ekspansji LOT nie chce brać na siebie obciążeń organizacyjnych i finansowych związanych z uruchamianiem naraz dwóch tras długodystansowych: do Seulu (te połączenia mają ruszyć zgodnie z planem w 2016 r.) i Bangkoku. Z uwagi na prawdopodobne opóźnienie startu rejsów do Tajlandii LOT nie odbierze też w przyszłym roku siódmego boeinga 787 Dreamliner. Maszyna ta nie będzie w takiej sytuacji jeszcze potrzebna.

Zwłoka ze startem lotów do Bangkoku i nieodebranie w przyszłym roku samolotu znacznie zmniejszą bieżące obciążenia finansowe LOT-u i wpłyną korzystnie na sytuację płynnościową linii.gość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie