easyJet: Większa oferta z Edynburga

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
01 grudnia 2015 07:33
easyJet doda jeden samolot do bazy w Szkocji. Jest to odpowiedź na zwiększony popyt w tym regionie. Od przyszłego roku linia otworzy nowe kierunki i zwiększy częstotliwość na już istniejących.
Reklama

W sezonie letnim 2016 r. na tym szkockim lotnisku będzie stacjonowało osiem samolotów przewoźnika, latających łącznie na 36 trasach.

easyJet ma w swojej siatce łącznie 62 kierunki ze Szkocji - z Edynburga, Glasgow, Aberdeen oraz Inverness. W 2015 r. linia zainaugurowała nowe loty z Edynburga do Stuttgartu i Funchal oraz z Glasgow do Marrakeszu, Mediolanu i Bordeaux. W 2016 r. zainicjowane zostaną trasy z Edynburga do Wiednia i Wenecji oraz z Glasgow do Marsylii.

Od stycznia do września tylko w samej Szkocji linia obsłużyła 5,5 mln pasażerów. W przyszłym roku przewoźnik liczy na co najmniej 10-proc. wzrost.

easyJet zatrudnia w Szkocji 435 członków personelu pokładowego - 159 w Glasgow i 276 w Edynburgu. Po dodaniu ósmego samolotu na lotnisku w Edynburgu będzie zatrudnionych ponad 300 pracowników wliczając pilotów, personel pokładowy oraz zarządców bazy.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama