×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet: Większa oferta z Edynburga


easyJet doda jeden samolot do bazy w Szkocji. Jest to odpowiedź na zwiększony popyt w tym regionie. Od przyszłego roku linia otworzy nowe kierunki i zwiększy częstotliwość na już istniejących.


W sezonie letnim 2016 r. na tym szkockim lotnisku będzie stacjonowało osiem samolotów przewoźnika, latających łącznie na 36 trasach. 

easyJet ma w swojej siatce łącznie 62 kierunki ze Szkocji - z Edynburga, Glasgow, Aberdeen oraz Inverness. W 2015 r. linia zainaugurowała nowe loty z Edynburga do Stuttgartu i Funchal oraz z Glasgow do Marrakeszu, Mediolanu i Bordeaux. W 2016 r. zainicjowane zostaną trasy z Edynburga do Wiednia i Wenecji oraz z Glasgow do Marsylii. 

Od stycznia do września tylko w samej Szkocji linia obsłużyła 5,5 mln pasażerów. W przyszłym roku przewoźnik liczy na co najmniej 10-proc. wzrost. 

easyJet zatrudnia w Szkocji 435 członków personelu pokładowego - 159 w Glasgow i 276 w Edynburgu. Po dodaniu ósmego samolotu na lotnisku w Edynburgu będzie zatrudnionych ponad 300 pracowników wliczając pilotów, personel pokładowy oraz zarządców bazy. Reklama


Booking.com
gość_7818e - Profil
gość_7818e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie