×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Z Warszawy do Luksemburga


Luksemburg to kolejne miasto na mapie połączeń do których bezpośrednie połączenie z Warszawy uruchomią Polskie Linie Lotnicze LOT. Przewoźnik uruchomi także nowe rejsy na już obsługiwanych trasach do Sofii i Hamburga


Rejsy wystartują już 1 marca i będą odbywać się 6 razy w tygodniu.
- Do tej pory podróż do Luksemburga wymusza na pasażerach przesiadki w ogromnych, europejskich portach lotniczych i trwa co najmniej w sumie ponad 4 godziny. Wybór LOT-u oznacza o połowę krótszą podróż, ponieważ rejs na tej trasie to tylko dwie godziny spędzone w powietrzu – mówi Marcin Celejewski, p.o. Prezesa LOT-u.
Otwarcie połączenia do Luksemburga to ogromne udogodnienie nie tylko dla pasażerów z Warszawy, ale również innych miast w Polsce, w tym Gdańska, Krakowa, Rzeszowa, Szczecina, Poznania, Wrocławia i Katowic. Dzięki zminimalizowanemu do zaledwie 45 minut czasowi przesiadek w hubie LOT-u w Warszawie, również pasażerowie podróżujący z Połągi, Koszyc, Wilna, Bukaresztu czy Sofii dolecą do Luksemburga w najszybszy i najwygodniejszy sposób.

-Rozkład umożliwi tym pasażerom najkrótszą podróż przez Warszawę do Sztokholmu, Rygi, Połągi, Wilna, Koszyc, Bukaresztu, Sofii, Istambułu czy Budapesztu. Do tej pory żadna inna linia nie oferowała tak kompleksowej oferty połączeń i to w dodatku przez wygodny i nowoczesny port przesiadkowy w Warszawie – dodaje prezes LOT-u.Wraz z otwarciem bezpośredniego połączenia między Luksemburgiem i Warszawą LOT rozwija współpracę z linią Luxair. Przewoźnik będzie oferował połączenia do i z Warszawy wykonywane przez LOT. W ciągu ostatnich 8 lat linie oferowały swoim pasażerom możliwość podróży między tymi miastami jedynie z przesiadką w jednym z dużych, europejskich portów lotniczych. Od teraz LOT we współpracy z Luxair będzie oferował bezpośrednie połączenie.

Połączenie do Luksemburga realizowane będzie przez cały rok samolotami Embraer 170 i 175. Od poniedziałku do czwartku wyloty z Warszawy odbywać się będą o 07:30, a przyloty do Luksemburga o 09:30. Z kolei samoloty na trasie Luksemburg – Warszawa startować będą o godzinie 10:10, a lądować o 12:05. W piątki i niedziele, samoloty z Warszawy startować będą o 14:30, a z powrotem do Luksemburga o 17:05. 

Luksemburg będzie jednym z pierwszych z destynacji, które zostaną otwarte przez LOT po formalnym zakończeniu udanego procesu restrukturyzacji. 

Razem z Luksemburgiem w sprzedaży znalazły się też nowe rejsy na już obsługiwanych trasach do Sofii i Hamburga. Dodatkowe rejsy na nocowania umożliwiają pasażerom biznesowym odbycie podróży w ciągu zaledwie jednego dnia, bez konieczności noclegu. Dzięki nowym częstotliwościom podróżujący z tych miast mogą skorzystać z porannych rejsów LOT-u z Warszawy do niemal wszystkich najważniejszych miast w Europie.gość_d4f5c - Profil
gość_d4f5c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie