LOT: Z Warszawy do Luksemburga

24 listopada 2015 12:04
17 komentarzy
Luksemburg to kolejne miasto na mapie połączeń do których bezpośrednie połączenie z Warszawy uruchomią Polskie Linie Lotnicze LOT. Przewoźnik uruchomi także nowe rejsy na już obsługiwanych trasach do Sofii i Hamburga
Reklama
Rejsy wystartują już 1 marca i będą odbywać się 6 razy w tygodniu.
- Do tej pory podróż do Luksemburga wymusza na pasażerach przesiadki w ogromnych, europejskich portach lotniczych i trwa co najmniej w sumie ponad 4 godziny. Wybór LOT-u oznacza o połowę krótszą podróż, ponieważ rejs na tej trasie to tylko dwie godziny spędzone w powietrzu – mówi Marcin Celejewski, p.o. Prezesa LOT-u.
Otwarcie połączenia do Luksemburga to ogromne udogodnienie nie tylko dla pasażerów z Warszawy, ale również innych miast w Polsce, w tym Gdańska, Krakowa, Rzeszowa, Szczecina, Poznania, Wrocławia i Katowic. Dzięki zminimalizowanemu do zaledwie 45 minut czasowi przesiadek w hubie LOT-u w Warszawie, również pasażerowie podróżujący z Połągi, Koszyc, Wilna, Bukaresztu czy Sofii dolecą do Luksemburga w najszybszy i najwygodniejszy sposób.

-Rozkład umożliwi tym pasażerom najkrótszą podróż przez Warszawę do Sztokholmu, Rygi, Połągi, Wilna, Koszyc, Bukaresztu, Sofii, Istambułu czy Budapesztu. Do tej pory żadna inna linia nie oferowała tak kompleksowej oferty połączeń i to w dodatku przez wygodny i nowoczesny port przesiadkowy w Warszawie – dodaje prezes LOT-u.Wraz z otwarciem bezpośredniego połączenia między Luksemburgiem i Warszawą LOT rozwija współpracę z linią Luxair. Przewoźnik będzie oferował połączenia do i z Warszawy wykonywane przez LOT. W ciągu ostatnich 8 lat linie oferowały swoim pasażerom możliwość podróży między tymi miastami jedynie z przesiadką w jednym z dużych, europejskich portów lotniczych. Od teraz LOT we współpracy z Luxair będzie oferował bezpośrednie połączenie.

Połączenie do Luksemburga realizowane będzie przez cały rok samolotami Embraer 170 i 175. Od poniedziałku do czwartku wyloty z Warszawy odbywać się będą o 07:30, a przyloty do Luksemburga o 09:30. Z kolei samoloty na trasie Luksemburg – Warszawa startować będą o godzinie 10:10, a lądować o 12:05. W piątki i niedziele, samoloty z Warszawy startować będą o 14:30, a z powrotem do Luksemburga o 17:05.

Luksemburg będzie jednym z pierwszych z destynacji, które zostaną otwarte przez LOT po formalnym zakończeniu udanego procesu restrukturyzacji.

Razem z Luksemburgiem w sprzedaży znalazły się też nowe rejsy na już obsługiwanych trasach do Sofii i Hamburga. Dodatkowe rejsy na nocowania umożliwiają pasażerom biznesowym odbycie podróży w ciągu zaledwie jednego dnia, bez konieczności noclegu. Dzięki nowym częstotliwościom podróżujący z tych miast mogą skorzystać z porannych rejsów LOT-u z Warszawy do niemal wszystkich najważniejszych miast w Europie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_5fe4d 2015-11-28 15:58   
gość_5fe4d - Profil gość_5fe4d
A w ten weekend LOTowski E195 (SP-LNC) bawi w LUX wykonując rejsy dla Luxair'a. zobacz link
jjemiolo 2015-11-26 05:26   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Przepraszam za pomylke: nowe trasy sa pod rubryka LOTY nie LINIE jak napisalem ponizej.
jjemiolo 2015-11-26 05:24   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Pytanie do redakcji w sprawie nowych tras LO: czy wedlug Was trasy LOTu do LJU, ZAG i KIV nie sa nowymi dla LO? Owszem ZAG i KIV byly zawieszone z koncem lipca, ale LJU robila tylko JP w codzie z LO. Wprawdzie do LJU LO kiedys latal ale to bylo dawno wiec to jakby nowa trasa. Wspominam o tym bo na liscie nowych tras, wymienionych oddzielnie (po rubryka Linie) tylko CLJ jest jako nowa trasa. Ja bym wymienil wszystkie na tej liscie, moze z uwaga - na przyklad przywrocenie po zawieszeniu w lipcu 2015.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy