×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus A380neo nie wcześniej niż w 2022 r.?


Linie Emirates, największy użytkownik samolotów airbus A380 z niecierpliwością czeka na wieści dotyczące produkcji nowego wariantu A380neo. Jednak sam producent na razie odwleka rozpoczęcie produkcji nawet do 2022 r.


Airbus uważa, że nowa wersja największego pasażerskiego samolotu świata powstanie nie wcześniej niż w 2022 roku, chociaż może to nastąpić nawet później. Jak na razie potencjalne zainteresowanie wyraziło tylko Emirates. Mimo że zamówienie przewoźnika z Zatoki Perskiej byłoby kluczowe, to europejski producent wciąż musiałby się upewnić, że byliby także inni przewoźnicy zainteresowani A380neo.

//www.pasazer.com/img/images/normal/airbus,a380,lbg,pbozyk2.jpg
- Pasażerowie kochają A380, ale linie lotnicze to co innego - powiedział Fabrice Bregier, prezes Airbusa.

John Leahy zaznaczył wstępnie podczas Dubai Airshow, że pierwsze A380neo mogłyby się pojawić w służbie około 2023 r.

Od początku 2015 r. na bardzo duże samoloty (boeingi B747 czy airbusy A380) w wersji pasażerskiej nie dokonano żadnego zamówienia. Odzwierciedla to załamanie trendu popularności dużych samolotów i zdecydowany powrót do łask mniejszych dwusilnikowych maszyn. Mniejsze samoloty generują niższe koszty niż czterosilnikowe A380, a mogą też pomieścić niewiele mniej pasażerów.

Fot. Piotr Bożyk


Reklama


Booking.com
gość_68c91 - Profil
gość_68c91
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie