×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airberlin zakończył III kwartał na plusie


Linia airberlin poprawiła wynik operacyjny EBIT w III kwartale br. o 8,7 proc. do 81,4 mln euro. Zysk netto wzrósł aż o 13 proc. do 56,2 mln euro.


Poprawiły się również wszystkie inne wyniki finansowe airberlin. Wzrosty wynikały głównie z lepszych wyników na trasach europejskich po wprowadzeniu nowej struktury taryf oraz większej synergii sprzedażowej z Etihad Airways Partners.

Przychód jednostkowy (RASK) wzrósł o 5,8 proc. do 7,83 eurocenta, co poprawiło łączne przychody spółki o 60 mln euro. Efekt osłabił mocny dolar, którego negatywny wpływ na przychody został oszacowany na 40 mln euro. Po uwzględnieniu wszystkich czynników przychody całkowite wyniosły 1,30 mld euro, czyli minimalnie mniej (o 0,01 mld euro) niż rok temu.

Duży wpływ na poprawę wyników miało lepsze wykorzystanie oferowanie. W rekordowym miesiącu - sierpniu - średnie wypełnienie samolotów airberlin sięgnęło 90,9 proc., a w całym III kw. - 88,3 proc. (wzrost o 1,3 pkt. proc.). Średni yield w III kw. wyniósł 123,86 euro (wzrost o 3,7 proc.).

Koszty jednostkowe (CASK) w III kw. wzrosły o 5,2 proc. do 7,34 eurocenta, co wynikało m.in. z wyższych jednostkowych nakładów na koszty pracy, opłaty lotniskowe i leasing samolotów. Pozytywny efekt miały niższe wydatki jednostkowe na paliwo - spadły one z 1,77 eurocenta na ASK do 1,66 eurocenta.

Od początku roku średni RASK wzrósł o 3 proc. do 7,31 eurocenta, a yield o 1,9 proc. do 121,47 euro. To jednak nie pozwoliło na wypracowanie dodatniego wyniku operacyjnego. Od stycznia na działalności podstawowej airberlin stracił 94,3 mln euro wobec -114,8 mln euro rok temu. gość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie