×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus rozpoczął testy nowego silnika dla A350-1000


Silnik Rolls Royce Trent XWB-97, przeznaczony dla większego wariantu najnowszego samolotu Airbusa, został z powodzeniem sprawdzony w locie testowym na modelu A380.Samolot z nowym silnikiem wystartował dzisiaj (05.10) z zakładów Airbusa w Tuluzie. Silnik został zamontowany w miejsce lewego wewnętrznego silnika Trent 900. Pierwszy lot testowy trwał 4 godziny i 14 minut. W czasie prób sprawdzano szeroki zakres ustawień zasilania przy locie na wysokości do 35000 stóp. 

Praca silnika i jego obsługa były oceniane przy różnych prędkościach - od niskich do 0,87 Macha. 

Testy mają obejmować próby jego pracy w różnych warunkach pogodowych, takich jak upały czy możliwe wystąpienie oblodzenia. Udoskonalony Trent XWB produkuje 97000 funtów ciągu przy starcie, co czyni go najmocniejszym silnikiem wyprodukowanym kiedykolwiek dla Airbusa. 

XWB-97 będzie montowany do A350-1000, najdłuższej wersji samolotu z tej rodziny szerokokadłubowych statków powietrznych. Samolot ma zostać wprowadzony do regularnych lotów w 2017 r.  W typowej trzyklasowej konfiguracji będzie mógł pomieścić 366 osób. Jego zasięg będzie wynosił 7900 mil morskich. Producent zapowiada również, że będzie istniała możliwość skonfigurowania samolotu nawet dla 440 osób.gość_80d62 - Profil
gość_80d62
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie