Emirates kupuje samoloty szkoleniowe

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
05 listopada 2015 07:54
Emirates Flight Training Academy złożyło zamówienie na 27 samolotów, które mają zostać dostarczone przez firmy Cirrus i Embraer. Kontrakt jest warto około 40 mln dolarów.
Reklama

Przedmiotem zamówienia są 22 samoloty jednosilnikowe typu cirrus SR22 oraz pięć samolotów typu embraer Phenom 100E plus pięć opcji.

Nowe zamówienia pozwolą spółce-córce Emirates stać się wiodącą firmą szkoleniową z zakresu pilotażu na Bliskim Wschodzie.Pierwsze dostawy rozpoczną się w 2017 r.

//www.pasazer.com/img/images/normal/embraer,p100,emirates.jpg
Już w przyszłym roku na lotnisku Al Maktoum International Dubaj World Central (DWC) zostanie otwarta nowa akademia lotnicza należąca do Emirates. Będzie to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na szkolenia kadry lotniczej. To oznacza, że wszyscy przyszli piloci linii będą szkoleni w 100 proc. w Dubaju, bez konieczności korzystania z obcej infrastruktury szkoleniowej.>Szacunkowo w nowym centrum będzie mogło uczyć się ponad 500 kadetów.

Jednocześnie Emirates Academy planuje zaoferować zupełnie nowy program szkoleniowy, w którym mogliby wziąć udział kandydaci z całego świata.

Fot. Embraer
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama