×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linie lotnicze nie będą już latać nad Synajem


Emirates, Air Arabia i flydubai śladem Lufthansy i Air France-KLM zmienią trasy lotów tak, aby nie przebiegały one nad półwyspem Synaj.


Po sobotniej katastrofie rosyjskiego samolotu z 224 osobami na pokładzie na półwyspie Synaj linie lotnicze decydują się na unikanie tego rejonu. Przyczyny katastrofy nie są znane, ale jedną z niepotwierdzonych hipotez jest atak terrorystyczny, w tym możliwość zestrzelenia z ziemi. 

Pierwszymi liniami, które postanowiły ominąć Synaj były Lufthansa i Air France-KLM. Przewoźnicy podjęli taką decyzję na krótko po katastrofie i będą ją utrzymywać do czasu wyjaśnienia przyczyn katastrofy. 

Teraz dołączyły do nich niektóre linie z półwyspu arabskiego - Emirates, Air Arabia i flydubai. Przewoźnicy zapewniają, że zmiany zostały podyktowane troską o komfort i bezpieczeństwo pasażerów i nie spowodują znacznych zmian w rozkładzie lotów. 

Za potencjalny powód katastrofy uważa się działania środowisk terrorystycznych, jednak żadne oficjalne wyjaśnienia nie zostały jeszcze wystosowane. 

Do zbadania szczegółów wypadku i określenia przyczyn została już powołana specjalna, międzynarodowa komisja. 
gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie