Linie lotnicze nie będą już latać nad Synajem

2 listopada 2015 10:08
1 komentarz
Emirates, Air Arabia i flydubai śladem Lufthansy i Air France-KLM zmienią trasy lotów tak, aby nie przebiegały one nad półwyspem Synaj.
Reklama

Po sobotniej katastrofie rosyjskiego samolotu z 224 osobami na pokładzie na półwyspie Synaj linie lotnicze decydują się na unikanie tego rejonu. Przyczyny katastrofy nie są znane, ale jedną z niepotwierdzonych hipotez jest atak terrorystyczny, w tym możliwość zestrzelenia z ziemi.

Pierwszymi liniami, które postanowiły ominąć Synaj były Lufthansa i Air France-KLM. Przewoźnicy podjęli taką decyzję na krótko po katastrofie i będą ją utrzymywać do czasu wyjaśnienia przyczyn katastrofy.

Teraz dołączyły do nich niektóre linie z półwyspu arabskiego - Emirates, Air Arabia i flydubai. Przewoźnicy zapewniają, że zmiany zostały podyktowane troską o komfort i bezpieczeństwo pasażerów i nie spowodują znacznych zmian w rozkładzie lotów.

Za potencjalny powód katastrofy uważa się działania środowisk terrorystycznych, jednak żadne oficjalne wyjaśnienia nie zostały jeszcze wystosowane.

Do zbadania szczegółów wypadku i określenia przyczyn została już powołana specjalna, międzynarodowa komisja.

Ostatnie komentarze

gość_1d56d 2015-11-03 11:41   
gość_1d56d - Profil gość_1d56d
Eeee tam, głupota i panika jak zwykle. Wiadomo, że samolot nie nadawał się technicznie do lotów. Rosjanie to ignoranci na wielu płaszczyznach.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy