×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


DHL prezentuje dwupokładową ciężarówkę dla cateringu


DHL chce zrewolucjonizować dostawy cateringu pod samolot dzięki nowej ciężarówce z podwójnym pokładem. Ma o 70 proc. większą ładowność i wygeneruje 20 proc. oszczędności w porównaniu do obecnie użytkowanych.


Redakcja Pasazer.com uczestniczyła w oficjalnej prezentacji nowego samochodu w siedzibie DHL Supply Chain znajdującej się w sąsiedztwie londyńskiego Heathrow. Pojazd nazywa się "Double Decker High Loader", czyli "dwupokładowy samochód do załadunku na podnośniku".

- W ramach naszego programu "GoGreen" jesteśmy zobowiązani do dostarczania znacznych ulepszeń w zakresie ochrony środowiska dla naszych klientów. Nasz pojazd jest najnowszą z serii wielu innowacji, jakie wprowadziliśmy w ostatnich latach. Pierwsza reakcja naszych klientów sugeruje, że nowy "Double Decker High Loader" będzie miał bardzo duży wpływ na tę część rynku - powiedział Paul Richardson, dyrektor usług specjalistycznych DHL Supply Chain (na zdjęciu po prawej stronie).

//www.pasazer.com/img/images/normal/dhl,lhr,catering,pbozyk1.jpg
Ze wzrastającym zainteresowaniem klientów na trasach dalekodystansowych, DHL przystąpił do optymalizacji wydajności w całym łańcuchu dostaw posiłków na pokłady samolotów szerokokadłubowych. Głównym celem było zwiększenie zdolności pojazdu cateringowego przy zachowaniu zgodności z globalnymi standardami pracy, które określają ograniczenia dotyczące wysokości, długości i szerokości tego rodzaju sprzętu.

//www.pasazer.com/img/images/normal/dhl,lhr,catering,pbozyk9.jpg Wraz ze specjalistą od pojazdów cateringowych, firmą Mallaghan Engineering, DHL opracował nowy projekt, który spełnia wszystkie aktualne długości, wysokości i szerokości ograniczone w tranzycie. Mimo dachu, który można podnieść podczas załadunku i rozładunku nadal zachowana jest bezpieczna wysokość robocza 1,8 m.

Dzięki redukcji kosztów paliwa oraz innych ulepszeń nowy projekt przewiduje obniżenie kosztów operacyjnych o około 20 procent.

//www.pasazer.com/img/images/normal/dhl,lhr,catering,pbozyk10.jpg ,
Po prezentacji maszyny nastąpiło oficjalne jej przekazanie.

- Jestem zaszczycony możliwością przecięcia wstęgi i oficjalnego przekazania nowego pojazdu do użytku, którego jesteśmy jedynym operatorem na świecie - powiedział Perry Watts, dyrektor DHL Supply Chain na Wielką Brytanię i Irlandię Północną.

//www.pasazer.com/img/images/normal/dhl,lhr,catering,pbozyk5.jpg
Nowy pojazd cateringowy w pełnej okazałości robi wrażenie.
//www.pasazer.com/img/images/normal/dhl,lhr,catering,pbozyk2.jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/dhl,lhr,catering,pbozyk4.jpg
Niebawem na Pasażer Pro przedstawimy sylwetkę DHL Supply Chain i opiszemy plany tej firmy.

Fot. Piotr Bożyk
Grafika DHLgość_44f32 - Profil
gość_44f32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie