×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Berlinie pasażerów nadal przybywa


We wrześniu z berlińskich lotnisk skorzystało ponad 2,8 mln pasażerów. To wzrost o 4,4 proc., jednak napędza go przede wszystkim przyrost liczby pasażerów na Schonefeld, bo na Tegel wzrost jest symboliczny.


Lotnisko Tegel we wrześniu odprawiło 2,02 mln podróżnych, co stanowiło wzrost zaledwie o 1,2 proc. Liczba operacji lotniczych w tym porcie wzrosła o 1,4 proc. do 16,9 tys. 

Z kolei z Schonefeld skorzystało 783 tys. pasażerów, co stanowiło wzrost o 13,8 proc. Liczba operacji wyniosła 6,7 tys., co stanowiło wzrost o 6,9 proc. Od października ten port lotniczy może notować jeszcze lepsze rezultaty, bo swoją bazę otwiera tam Ryanaira, a z lotami wraca Germanwings. 

W ubiegłym miesiącu obydwa berlińskie lotniska odprawiły 3,7 tys. ton ładunków cargo, co stanowiło spadek o 3 proc. 

Od początku roku z lotnisk w stolicy Niemiec skorzystało 21,93 mln podróżnych, co stanowi wzrost o 4,2 proc. w stosunku do tego samego okresu poprzedniego roku. W tej liczbie zawiera się 15,89 mln pasażerów Tegel (wzrost o 1,8 proc.) i 6,04 mln w Schonefeld (wzrost o 11,2 proc.). gość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie