×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


EASA ostrzega przed lotami w rejonie Syrii


Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotnictwa (EASA) wydała ostrzeżenie przed lotami nad terytorium Syrii, Iraku i północnego Iranu. Powodem są rosyjskie bombardowania Syrii z okrętów na Morzu Kaspijskim - rakiety przecinają te obszary.


Ostrzeżenie nie jest wiążące i przewoźnicy lotniczy nie muszą omijać tych terenów. Zagrożenie nie jest też duże - Rosjanie używają pocisków manewrujących, które latają na bardzo niskim pułapie (rzędu kilkaset metrów). Jednak po zestrzeleniu rejsu MH17 przez prorosyjskich separatystów w lipcu ubiegłego roku nad terytorium wschodniej Ukrainy linie mogą być szczególnie wyczulone na tego typu zagrożenia. 

EASA w opublikowanym ostrzeżeniu prezentuje przybliżoną trasę lotu rosyjskich pocisków. Po wystrzeleniu z okrętów stacjonujących na Morzu Kaspijskim przecinają one północno-wschodni Iran, północny Irak i uderzają w cele zlokalizowane w północnej Syrii. 

Agencja w informacji wyraźnie podkreśla, że jak na razie nie wydaje żadnej wiążącej decyzji, a publikacja ma na celu wyłącznie poinformowanie przewoźników o tym, jaka jest sytuacja.gość_228db - Profil
gość_228db
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie