EASA ostrzega przed lotami w rejonie Syrii

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
13 października 2015 10:09
Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotnictwa (EASA) wydała ostrzeżenie przed lotami nad terytorium Syrii, Iraku i północnego Iranu. Powodem są rosyjskie bombardowania Syrii z okrętów na Morzu Kaspijskim - rakiety przecinają te obszary.
Reklama

Ostrzeżenie nie jest wiążące i przewoźnicy lotniczy nie muszą omijać tych terenów. Zagrożenie nie jest też duże - Rosjanie używają pocisków manewrujących, które latają na bardzo niskim pułapie (rzędu kilkaset metrów). Jednak po zestrzeleniu rejsu MH17 przez prorosyjskich separatystów w lipcu ubiegłego roku nad terytorium wschodniej Ukrainy linie mogą być szczególnie wyczulone na tego typu zagrożenia.

EASA w opublikowanym ostrzeżeniu prezentuje przybliżoną trasę lotu rosyjskich pocisków. Po wystrzeleniu z okrętów stacjonujących na Morzu Kaspijskim przecinają one północno-wschodni Iran, północny Irak i uderzają w cele zlokalizowane w północnej Syrii.

Agencja w informacji wyraźnie podkreśla, że jak na razie nie wydaje żadnej wiążącej decyzji, a publikacja ma na celu wyłącznie poinformowanie przewoźników o tym, jaka jest sytuacja.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama