×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aegean: Prawie 3 mln pasażerów w miesiącach wakacyjnych


W lipcu i sierpniu z usług Aegean Airlines skorzystało łącznie 2,99 mln pasażerów. To wzrost o 21 proc. w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku. Szczególnie szybko ruch przyrastał na trasach międzynarodowych (+30 proc.), choć rosła także popularność połączeń krajowych (+11 proc.).


W mijającym sezonie letnim grecki przewoźnik otworzył szesnaście nowych tras z Aten do m.in.: Oslo, Helsinek, Dubrownika, Tuluzy, Bordeaux, Aleksandrii, Rijadu, Teheranu czy na Maltę. Dobrze rozwijały się także ubiegłoroczne nowości: Amman, Kair, Zurych czy Bejrut.

Dzięki ekspansji Aegean wzrosła także ilość pasażerów odprawianych z poszczególnych baz. Szczególny prym wiodą pod tym względem Ateny, skąd poleciało ponad 909 tys. osób (+35 proc.). Szybko rosną także punkty w Heraklionie (255 tys., +31 proc.) oraz na Rodos (124,3 tys., +32 proc.).

W samym sierpniu br. na pokładach przewoźnika zagościło ponad 1,5 mln pasażerów. Z tego ponad 841 tys. wybrało połączenia międzynarodowe, a 676 tys. - krajowe. Pełne statystyki za lipiec, przedstawiliśmy w osobnym artykule.gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie