×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus uruchomił linię montażu w Mobile


Airbus zainaugurował działalność swoich pierwszych zakładów produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych. Zakłady w Mobile w stanie Alabama, w których montowane są samoloty modeli A319, A320 i A321, oficjalnie rozpoczęły produkcję z kadrą ponad 250 pracowników.


- Produkcja samolotów komercyjnych w Mobile oznacza dla nas dwie rzeczy: Airbus stał się pierwszym prawdziwie globalnym producentem samolotów, a jednocześnie także prawdziwie amerykańskim producentem - powiedział prezes i dyrektor generalny Airbusa Fabrice Bregier, cytowany w komunikacie prasowym.

Wraz z uruchomieniem nowych zakładów w Stanach Zjednoczonych obok tych istniejących w Europie i Azji osiągnęliśmy ważny krok w rozszerzeniu międzynarodowej bazy produkcyjnej - dodał Bregier.


Airbus ogłosił plany uruchomienie amerykańskich zakładów produkcyjnych o wartości 600 mln dolarów w 2012 r., a budowa rozpoczęła się rok później w kompleksie przemysłowym Mobile Aeroplex w Brookley. Pierwszy cywilny samolot Airbusa wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych ma zostać dostarczony JetBlue Airways wiosną przyszłego roku - będzie to airbus A321ceo.


Do 2018 r. zakłady będą produkować od 40 do 50 samolotów wąskokadłubowych rocznie. Prognoza rynkowa Airbusa wskazuje, że w ciągu następnych 20 lat tylko w Ameryce Północnej potrzebnych będzie łącznie około 4700 nowych samolotów wąskokadłubowych.

Airbus ma już kilka ważnych zakładów w Stanach Zjednoczonych: biura inżynierskie w Alabamie (Mobile) i Kansas (Wichita), centrum szkoleniowe na Florydzie (Miami), zakłady Airbus Defence & Space Military Aircraft w Alabamie (Mobile), zakłady i biura Airbus Helicopters w Mississippi (Columbus) i Teksasie (Grand Prairie) oraz fabryki części zamiennych do samolotów w Georgii (Atlanta), na Florydzie (Miami) i w Wirginii (Ashburn). 

Centrala Airbusa, Airbus Defence & Space i Airbus Group na Stany Zjednoczone znajduje się w Herndon w Wirginii, a centrala Airbusa na Amerykę Łacińską znajduje się w Miami.


Airbus i Airbus Group są również ważnymi klientami innych amerykańskich firm lotniczo-kosmicznych, od których tylko w zeszłym roku nabyły komponenty i materiały o wartości 16,5 mld dolarów.

Oprócz nowo otwartych zakładów produkcyjnych w Alabamie, Airbus ma również nowoczesne linie montażowe samolotów cywilnych w Hamburgu (Niemcy), Tianjin (Chiny) oraz Tuluzie (Francja).

Fot. Airbus Mediagość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie