×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: W sierpniu 4,5 proc. wzrost


W sierpniu krakowskie lotnisko obsłużyło 417 278 pasażerów. Jest to wynik o 4,5 proc. lepszy niż w sierpniu 2014 roku. Jest to także najlepszy w historii sierpniowy wynik i dziesiąty z rzędu rekordowy miesiąc.


Liczba pasażerów według miesięcy
W sierpniu odnotowano również wzrost liczby operacji lotniczych. Było ich 3 523, o 2 proc. więcej niż w sierpniu 2014 roku.

- Był to już trzeci z rzędu miesiąc, w którym krakowskie lotnisko obsłużyło ponad 400 tysięcy pasażerów. Cieszymy się z kolejnego miesiąca wzrostu ruchu pasażerskiego w Kraków Airport, zarówno w liczbie pasażerów jak i operacji lotniczych - powiedział Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. - Warty podkreślenia jest zwłaszcza fakt, że najwyższe wypełnienia zostały osiągnięte zarówno na kierunkach typowo wakacyjnych (Malta, Cypr), jak i tych o charakterze stricte biznesowym (Szwajcaria), co jest dowodem na dywersyfikację naszej siatki połączeń i dostosowanie oferty przewozowej do oczekiwań pasażerskich. Regularne wzrosty odnotowywane w tym roku powodują, iż we wrześniu, a więc miesiąc wcześniej niż w roku ubiegłym, spodziewamy się przekroczenia granicy 3 milionów pasażerów - dodał.

W sektorze czarterowym w miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) najwięcej osób skorzystało z oferty odpoczynku w Grecji i Turcji. Na kolejnych miejscach znalazły się Bułgaria i Hiszpania.

Od początku roku w Kraków Airport obsłużono łącznie 2 821 750 pasażerów. Jest to wzrost o prawie 242 tysiące pasażerów, co przekłada się na dynamikę na poziomie +9 proc.gość_d5575 - Profil
gość_d5575
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie