Kraków: W sierpniu 4,5 proc. wzrost

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
01 września 2015 14:21
32 komentarzy
W sierpniu krakowskie lotnisko obsłużyło 417 278 pasażerów. Jest to wynik o 4,5 proc. lepszy niż w sierpniu 2014 roku. Jest to także najlepszy w historii sierpniowy wynik i dziesiąty z rzędu rekordowy miesiąc.
Reklama
Statystyki Kraków (KRK)
 
W sierpniu odnotowano również wzrost liczby operacji lotniczych. Było ich 3 523, o 2 proc. więcej niż w sierpniu 2014 roku.

- Był to już trzeci z rzędu miesiąc, w którym krakowskie lotnisko obsłużyło ponad 400 tysięcy pasażerów. Cieszymy się z kolejnego miesiąca wzrostu ruchu pasażerskiego w Kraków Airport, zarówno w liczbie pasażerów jak i operacji lotniczych - powiedział Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. - Warty podkreślenia jest zwłaszcza fakt, że najwyższe wypełnienia zostały osiągnięte zarówno na kierunkach typowo wakacyjnych (Malta, Cypr), jak i tych o charakterze stricte biznesowym (Szwajcaria), co jest dowodem na dywersyfikację naszej siatki połączeń i dostosowanie oferty przewozowej do oczekiwań pasażerskich. Regularne wzrosty odnotowywane w tym roku powodują, iż we wrześniu, a więc miesiąc wcześniej niż w roku ubiegłym, spodziewamy się przekroczenia granicy 3 milionów pasażerów - dodał.

W sektorze czarterowym w miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) najwięcej osób skorzystało z oferty odpoczynku w Grecji i Turcji. Na kolejnych miejscach znalazły się Bułgaria i Hiszpania.

Od początku roku w Kraków Airport obsłużono łącznie 2 821 750 pasażerów. Jest to wzrost o prawie 242 tysiące pasażerów, co przekłada się na dynamikę na poziomie +9 proc.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
misiok 2015-09-06 12:05   
misiok - Profil misiok
@Kelo - bo jak sam stwierdziłeś wściekłość okazują tylko napinacze. Reszta się cieszy, że na południu mamy dwa nieźle skomunikowane lotniska z uzupełniającą się ofertą. :)
Kelo 2015-09-06 11:40   
Kelo - Profil Kelo
Też nie widzę, żeby ktoś był wściekły, nawet uprzejmości były wymieniane i gratulacje :P (gości nie można liczyć bo to mogą być komandosi i napinacze, którym się nudzi). Nowa część od połowy września, wraz z kolejką czyli 2tyg poślizgu obydwie inwestycje. Do końca roku całości nie otworzą, bo też jest poślizg od poślizgu (według wywiadów ma być na ŚDM2016) czyli pewnie na wiosnę zakończą przebudowę i późną wiosnę otwarcie.
gość_6fed5 2015-09-05 14:19   
gość_6fed5 - Profil gość_6fed5
Ja nie widze zeby tu ktos był wściekły....bo i nie ma o co....Za kilka dni otwierają czesc nowego terminala...dzis sa testy ....a do końca roku otworzą całość...a co za tym idzie ??? Od 2016 jeszcze wiecej polaczen co zreszta nie jest żadnym NEWSEM...skad myśl ze sympatycy KRK sie wściekają....ktos juz napisał na tym forum KTW i KRK to dwa rozne lotniska tak jest było i bedzie....osiągnęliśmy duzo mając KURNIK....aaa zapomniałem teraz zacznie sie temat NOWEJ DS :))) bedzie czy nie bedzie...
Dla zainteresowanych BEDZIE :)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N