×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lepsze wyniki Flughafen Wien AG


Spółka zarządzająca lotniskami w Wiedniu, Koszycach i na Malcie zarobiła w pierwszej połowie roku 47,6 mln euro przy przychodach równych 311,5 mln euro. To odpowiednio wzrosty o 8,1 i 2,2 proc. w ujęciu rocznym.


Flughafen Wien AG poprawiło też wynik EBITDA - wzrósł o 4,9 proc. do 132,7 mln euro, oraz EBIT, który poprawił się o 8,6 proc. do 68,6 mln euro. Lepsze wyniki wynikają głównie z poprawy przychodów z działalności handlowej i gastronomicznej, bo liczba pasażerów w pierwszym półroczu spadła o 0,8 proc. (głównie z powodu ponad 10-proc. spadku na kierunkach wschodnich). Spółka liczy jednak na odbicie w drugiej połowie roku i prognozuje wzrost ruchu w całym roku o 0-2 proc. Duże znaczenie mają mieć nowe trasy dalekodystansowe Austrian Airlines.

W segmencie lotniczym spółka uzyskała przychód równy 166,7 mln euro (wzrost o 2 proc.). Z działalności handlingowej miała 73,6 mln euro przychodów (wzrost o 2,1 proc.), a z handlu 63,4 mln euro (wzrost o 3,4 proc.). 

Spółka dzięki dobrym wynikom zmniejszyła zadłużenie netto o 7,5 proc. do 468 mln euro. Niższy dług przełożył się na zmniejszenie kosztów odsetek o 1 mln euro w pierwszym półroczu w stosunku do tych samych miesięcy 2014 r. 

W pierwszym półroczu spółka Flughafen Wien AG zainwestowała 24,6 mln euro, z czego największym projektem (10,7 mln euro) było powiększenie bazy technicznej dla sprzętu utrzymania zimowego.gość_30318 - Profil
gość_30318
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie