×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Alitalia zawiesi loty Warszawa - Mediolan


Linia Alitalia zawiesi w sezonie zimowym 2015/16 rejsy na trasie Warszawa - Mediolan Linate. Ostatni rejs z Lotniska Chopina został zaplanowany na 12 października tego roku - wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika.


Informację o zamknięciu połączenia otrzymaliśmy od Czytelnika Pasazer.com poprzez platformę "Daj znać". Najnowsze zmiany w systemie Alitalii potwierdzili nam dziś (25.8) przedstawiciele Alitalii.

- Potwierdzamy, że połączenie Alitalii na trasie Warszawa-Mediolan zostanie zawieszone na zimę. Według naszych informacji loty powrócą w sezonie letnim 2016 - usłyszeliśmy od przedstawicieli Alitalii.

Zapytaliśmy również dział prasowy przewoźnika o konkretny powód tej decyzji, jednak do czasu publikacji artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

//www.pasazer.com/img/images/normal/alitalia,embraer,e175,tls,pbozyk.jpg
W 2014 r., po czterech latach przerwy, Alitalia powróciła na trasę Warszawa - Mediolan Linate. Od marca 2014 loty na tej trasie odbywały się początkowo cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki oraz niedziele. W obecnym sezonie do Mediolanu Linate możemy polecieć codziennie, a trasę obsługują embraery E175.

Od marca 2005 do stycznia 2008 r. Alitalia obsługiwała również połączenie ze stolicy Polski do Mediolanu Malpensa, które potem na rok zostało przejęte przez spółkę córkę - linię Volare.

Loty na trasie Warszawa - Rzym Fiumicino pozostają w sezonie zimowym 2015/16 bez zmian i będą obsługiwane tak jak do tej pory czyli raz dziennie.

Fot. Piotr Bożykgość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie