×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wystartował Wizz Air Ukraina
Wizz Air Ukraina zainaugurowała dziś (11.07) o godz. 6.00 pierwsze połączenie z portu lotniczego Kijów Borispol. Nowy samolot Airbus A320 ze 180 pasażerami na pokładzie odleciał do Symferopola.

Pierwsze niskokosztowe ukraińskie połączenia lotnicze zostały zainaugurowane przez ministra Transportu i Łączności Josypa Wińskiego, który przywitał pasażerów i przeciął wstęgę w celu upamiętnienia tego wydarzenia.

Wraz z inauguracją Wizz Air Ukraina przewoźnik potwierdził również, że od 15 września rozszerzy swoją krajową siatkę połączeń o loty z Kijowa do Charkowa i Zaporoża. Na obu trasach Wizz Air będzie początkowo oferować 3 loty tygodniowo.

-Uruchomienie lotów na Ukrainie stanowi przełomowe wydarzenie i jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom zaangażowanym w nie za wsparcie tej inicjatywy, w szczególności władzom ukraińskim i naszym partnerom biznesowym. Całkowicie obłożony samolot odlatujący dzisiejszego poranka oraz liczba zakupionych biletów w przedsprzedaży, która osiągnęła 30 000 wskazują, jak dobrze społeczeństwo Ukrainy reaguje na pojawienie się usług nisko-kosztowych linii lotniczych Wizz Air Ukraina. Nasz model biznesu oparty na wykorzystaniu nowego Airbusa A320 wychodzi naprzeciw oczekiwaniom podróżujących mieszkańców Ukrainy i zapewnia im niedrogie, bezpieczne i komfortowe podróżowanie. W niedalekiej przyszłości planujemy dalszy rozwój siatki połączeń krajowych i międzynarodowych z ukraińskich lotnisk – powiedziała Natasa Kázmér, dyrektor generalny Wizz Air Ukraina.

Wizz Air planuje także uruchomienie - po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń - lotów międzynarodowych z Kijowa do Dortmundu, Mediolanu i Londynu.gość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie