×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ANA poleci z Tokio do Brukseli


Japońskie linie lotnicze All Nippon Airlines (ANA) poinformowały, że od jesieni bieżącego roku polecą z Tokio-Narita do kolejnego europejskiego miasta. Będzie nim centrum Unii Europejskiej - Bruksela. Rejsy na nowej bezpośredniej trasie będą wykonywane codziennie boeingiem 787-8.


Inaugurację nowego połączenia przewidziano na 25 października 2015 r. Rozkład lotów będzie następujący (czasy lokalne):
  • NH231 Tokio-Narita (NRT) 11:15 – 15:15 Bruksela,
  • NH232 Bruksela 20:50 – 16:10+1 Tokio-Narita (NRT).

Stolica Belgii to szóste miasto w Europie (po Frankfurcie, Monachium, Dusseldorfie, Londynie i Paryżu), do którego ANA zaoferuje bezpośrednie loty. Obecnie loty do Brukseli możliwe są z przesiadką w jedynym z powyższych hubów dzięki współpracy joint venture między japońską linią a europejskimi przewoźnikami z sojuszu Star Alliance: Lufthansą, SWISS, Austrian Airlines oraz Brussels Airlines. 

- Jako ważne centrum gospodarcze, handlowe i polityczne - Bruksela - jest dla nasz coraz ważniejszym rynkiem. Liczba pasażerów latających między stolicami Japonii i Belgii stale wzrasta. Jednak póki co, muszą oni przesiadać się w innych miastach. Jako jedyna linia z Kraju Kwitnącej Wiśni wyjdziemy naprzeciw oczekiwaniom podróżnych i uruchomimy bezpośrednie rejsy między oboma miastami. Dzięki temu ułatwiony zostanie dostęp do naszej pełnej siatki połączeń - szczególnie w kraju jak i na kontynencie azjatyckim - powiedział Osamu Shinobe, prezes i dyrektor generalny ANA. 

Bezpośrednie loty między Tokio a Brukselą powracają po 14 latach przerwy. Ostatni rejs na tej trasie wykonany był bowiem w 2001 r. 

- Ogłoszenie przez ANA nowego połączenia to efekt długotrwałego procesu. Udało się to dzięki dużemu wsparciu belgijskich władz lokalnych i federalnych, a także samego księcia Filipa. Trasa z pewnością będzie miała wpływ na pogłębienie relacji między naszymi krajami. Warto także dodać, iż w 2016 przypadnie 150. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią a Belgią - skomentował Arnaud Feist, dyrektor naczelny Brussels Airport Company.

Obecnie, między obiema stolicami roczny ruch pasażerski wynosi ok. 90 tys. pasażerów.

Fot. Piotr Bożyk
gość_baff2 - Profil
gość_baff2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie