ANA poleci z Tokio do Brukseli

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
20 lipca 2015 15:58
1 komentarz
Japońskie linie lotnicze All Nippon Airlines (ANA) poinformowały, że od jesieni bieżącego roku polecą z Tokio-Narita do kolejnego europejskiego miasta. Będzie nim centrum Unii Europejskiej - Bruksela. Rejsy na nowej bezpośredniej trasie będą wykonywane codziennie boeingiem 787-8.
Reklama

Inaugurację nowego połączenia przewidziano na 25 października 2015 r. Rozkład lotów będzie następujący (czasy lokalne):
  • NH231 Tokio-Narita (NRT) 11:15 – 15:15 Bruksela,
  • NH232 Bruksela 20:50 – 16:10+1 Tokio-Narita (NRT).

Stolica Belgii to szóste miasto w Europie (po Frankfurcie, Monachium, Dusseldorfie, Londynie i Paryżu), do którego ANA zaoferuje bezpośrednie loty. Obecnie loty do Brukseli możliwe są z przesiadką w jedynym z powyższych hubów dzięki współpracy joint venture między japońską linią a europejskimi przewoźnikami z sojuszu Star Alliance: Lufthansą, SWISS, Austrian Airlines oraz Brussels Airlines.

- Jako ważne centrum gospodarcze, handlowe i polityczne - Bruksela - jest dla nasz coraz ważniejszym rynkiem. Liczba pasażerów latających między stolicami Japonii i Belgii stale wzrasta. Jednak póki co, muszą oni przesiadać się w innych miastach. Jako jedyna linia z Kraju Kwitnącej Wiśni wyjdziemy naprzeciw oczekiwaniom podróżnych i uruchomimy bezpośrednie rejsy między oboma miastami. Dzięki temu ułatwiony zostanie dostęp do naszej pełnej siatki połączeń - szczególnie w kraju jak i na kontynencie azjatyckim - powiedział Osamu Shinobe, prezes i dyrektor generalny ANA.

Bezpośrednie loty między Tokio a Brukselą powracają po 14 latach przerwy. Ostatni rejs na tej trasie wykonany był bowiem w 2001 r.

- Ogłoszenie przez ANA nowego połączenia to efekt długotrwałego procesu. Udało się to dzięki dużemu wsparciu belgijskich władz lokalnych i federalnych, a także samego księcia Filipa. Trasa z pewnością będzie miała wpływ na pogłębienie relacji między naszymi krajami. Warto także dodać, iż w 2016 przypadnie 150. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią a Belgią - skomentował Arnaud Feist, dyrektor naczelny Brussels Airport Company.

Obecnie, między obiema stolicami roczny ruch pasażerski wynosi ok. 90 tys. pasażerów.

Fot. Piotr Bożyk

Reklama

Ostatnie komentarze

greg0303 2015-07-22 01:14   
greg0303 - Profil greg0303
Linie All Nippon Airways planują również rozpoczęcie w grudniu tego roku bezpośrednich rejsów z Tokio (Haneda) do Sydney. Do obsługi tej trasy przewoźnik planuje wykorzystanie maszyn B787-9 Dreamliner.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama