Nowe taryfy w Austrian Airlines, Lufthansie i Swiss

22 maja 2015 17:53
18 komentarzy
Latem 2015 roku linie lotnicze Austrian Airlines, Lufthansa i SWISS wprowadzają nową koncepcję cenową na trasach europejskich. W klasie ekonomicznej dostępne będą trzy nowe grupy taryf - Light, Classic i Flex.
Reklama
O zamiarze wprowadzenia nowych taryf przez spółki z grupy Lufthansa pisaliśmy już w marcu.

Dzięki nowym taryfom przewoźnicy z grupy Lufthansa zamierzają dostosować się do coraz bardziej powszechnego wśród przewoźników sieciowych trendu do różnicowania oferty w zależności od usług wliczonych w cenę przeloty. Tym samym zamierzają skuteczniej konkurować na rynku europejskim zwłaszcza z liniami niskokosztowymi, które od dawna stosują politykę dopłat do poszczególnych usług i produktów swobodnie wybieranych przez pasażerów.

W najbardziej korzystnej cenowo taryfie Light nie będzie wliczony przewóz bagażu rejestrowanego oraz nie będą obowiązywały niektóre przywileje dla podróżnych posiadających wyższe statusy w programie Miles&More (np. prawo do bezpłatnego przewiezienia sprzętu do golfa, dodatkowe limity bagażu). Bilety wystawione w tej taryfie nie będą także podlegały zwrotom ani żadnym zmianom. Warto zauważyć, że w ograniczonym zakresie taryfa tego typu była już stosowana przez Swiss dla niektórych połączeń oferowanych z Genewy.

Bezpłatny przewóz jednej sztuki bagażu rejestrowanego, a także możliwość zarezerwowania wybranego miejsca w samolocie będzie możliwa w taryfie Classic. Bilety zarezerwowane w taryfie Classic będą dawały ponadto prawo do zmiany daty podróży za dodatkową opłatą.

Taryfa Flex, poza tym co przewidziano w taryfie Classic, zagwarantuje pasażerom znaczną elastyczność, m.in. możliwość bezpłatnej zmiany lub anulowania rezerwacji.

We wszystkich trzech taryfach bezpłatny będzie przewóz bagażu podręcznego o wadze do 8 kg.

Niezależnie od wybranej taryfy, nie ulegną zmianie zasady naliczania mil za przeloty w programie Miles&More. Ich liczba będzie zależna tak jak dotychczas od klasy rezerwacyjnej. Pasażerowie statusowi będą nadal mogli korzytać również z dostępu do saloników bez względu na rodzaj taryfy, w której zostanie wystawiony ich bilet.

Nowe taryfy w klasie ekonomicznej dostępne będą od 23 czerwca dla lotów realizowanych przez Swiss. W przypadku rejsów Austrian Airlines i Lufthansy bilety na nowych zasadach będzie można rezerwować od 28 lipca dla podróży zaczynających się od 1 października 2015 roku.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8542a 2015-08-12 13:21   
gość_8542a - Profil gość_8542a
@gość_d0086 - bez epitetow, jesli zamierzasz mnie obrazac, to skonsultuj to z moderatorami. I porozmawiaj ze Spohrem nt. cateringu, polecam.
Wbrew pozorom zalezy mu na zroznicowaniu oferty LH od np. 4U.
I ani OS, ani LH, ani LX nie zamierzaja wprowadzic systemu obowiazujacemu np. w SN. I tyle w tym temacie.
gość_8542a 2015-08-12 13:18   
gość_8542a - Profil gość_8542a
Coz, trudno, mam nadzieje, ze to koniec ciec. A co do SASu to nie wiem czy on taki przyjazny cenowo. Jedyny plus to bezplatny (na razie) bagaz. KLM+AF, AB, AZ, grupa LH... trend jest widoczny, niestety.
gość_531f5 2015-08-12 11:16   
gość_531f5 - Profil gość_531f5
Wielka szkoda :-(
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy