Nowe taryfy Lufthansy, w tym bez bagażu

5 marca 2015 12:26
6 komentarzy
Latem Lufthansa wprowadzi do sprzedaży nowe taryfy w klasie ekonomicznej - Light, Classic i Flex. W najtańszej z nich w cenę nie będzie wliczony bagaż rejestrowany. Docelowo podobna struktura taryf ma być we wszystkich liniach z Lufthansa Group.
Reklama
Jak poinformował dziś (5.3) na konferencji prasowej podczas targów turystycznych ITB Berlin Jens Bischof, wiceprezes Lufthansy ds. handlowych, nowe taryfy pojawią się w ofercie linii latem br., a loty według nowych warunków będą wykonywane od jesieni 2015 r. Zmiana dotyczy tylko tras krótkodystansowych w obrębie Niemiec i Europy.

- Nie ustaliliśmy jeszcze wszystkich szczegółów, więc nie mogę powiedzieć, od jakiej kwoty będą zaczynały się ceny biletów. Ale na pewno nie stajemy się przewoźnikiem niskokosztowym i utrzymujemy nasz wysoki standard Lufthansy - zapowiedział Jens Bischof.


W ramach taryfy Light pasażerowie mają otrzymać przelot bez żadnych usług dodatkowych. W cenie na pewno nie będzie bagażu rejestrowanego. Niemożliwe będą zmiany i odwołania rezerwacji.

Taryfa Classic będzie obejmowała jedną sztukę bagażu rejestrowanego oraz możliwość wyboru miejsca już w momencie rezerwacji. Zmiany rezerwacji będą możliwe za opłatą.

Pasażerowie kupujący bilety w taryfie Flex będą mogli skorzystać z pełnego katalogu usług, łącznie z darmowymi zmianami rezerwacji oraz zwrotem kosztów w przypadku jej odwołania. W ramach tej oferty podróżni będą mogli polecieć wcześniejszym lotem niż zarezerwowany, pod warunkiem dostępności miejsc, bez żadnej dodatkowej opłaty.

Osobną kategorią biletów pozostanie klasa biznes, która zapewnia m.in. dostęp do saloników biznesowych, dodatkowy bagaż oraz wolne miejsce obok w samolocie.


Niezależnie od wybranej taryfy, pasażerowie w klasie ekonomicznej nadal otrzymają darmową przekąskę oraz napój. Darmowy będzie także przewóz bagażu podręcznego. Za bilety we wszystkich taryfach będą przyznawane mile w programie lojalnościowym Miles&More.

Lufthansa umożliwi zakup różnych taryf w ramach jednej rezerwacji. To oznacza, że będzie można np. polecieć w jedną stronę bez bagażu rejestrowanego, a wrócić z walizką.

Docelowo podobna struktura taryf zostanie wprowadzona we wszystkich liniach lotniczych z Lufthansa Group - Austrian Airlines, Brussels Airlines i Swiss. Na razie jedynie belgijska spółka wprowadziła taryfę bez bagażu rejestrowanego. Bischof zapowiedział, że pomiędzy poszczególnymi liniami mogą wystąpić niewielkie różnice. Nowa struktura jest analogiczna do oferty Eurowings - niskokosztowej marki, pod którą Lufthansa Group będzie obsługiwać loty długodystansowe.

Zaledwie dwa dni temu wprowadzenie taryfy bez bagażu rejestrowanego na całej siatce ogłosił krajowy konkurent Lufthansy - linia airberlin.

fot. Dominik Sipinski, Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_6ebd2 2015-03-07 00:28   
gość_6ebd2 - Profil gość_6ebd2
Musieli zrobić wersję demo, bo Bydgoszcz wchodzi do "sytemu" ;)
jsg 2015-03-06 12:51   
jsg - Profil jsg
Always getting better.
gość_5c227 2015-03-06 01:07   
gość_5c227 - Profil gość_5c227
gosc_8fc02: watpię. Jesli to ma stanowić konkurencje do oferty airberlin to klient statusowy bedzie miał mozliwosc zabrania jednej sztuki bagażu. Jesli bedzie chciał dwie to powinien dopłacić. Tak jest w airberlin. Z drugiej strony jeszcze do listopada tak było w Brussels airlines, ale obecnie juz żaden status nie uprawnia do bagażu rejestrowanego w tej najtańszej taryfie.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy