400 mln zł wsparcia dla innowacji w lotnictwie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
18 kwietnia 2015 08:43
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs na dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych w sektorze lotniczym. W ramach programu INNOLOT do rozdysponowania jest 400 mln zł.
Reklama

Konkurs jest prowadzony w ramach unijnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane od 18 maja do 17 lipca br.

INNOLOT to program, którego celem jest rozwój przemysłu lotniczego w oparciu o sektor badawczy, zgodnie ze Strategią Badawczą Przemysłu Lotniczego. Poprzednia edycja konkursu finansowana była z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Program INNOLOT będzie integrował wyspecjalizowane firmy lotnicze, działające na rynku krajowym. Adresowany jest do tych firm, które mają umiejętności niezbędne do rozwoju i testowania nowoczesnych technologii, mogących mieć zastosowanie w lotnictwie.

W ten sposób finansowe wsparcie z funduszy unijnych przyczyni się w ciągu najbliższych dziesięcioleci nie tylko do podniesienia, ale i późniejszego utrzymania przez polski przemysł pozycji znaczącego partnera wśród międzynarodowych podmiotów sektora lotniczego. Wyniki prac zostaną zaprezentowane w formie tzw. demonstratorów technologii.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama