×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kopenhaga: Czwarty rekordowy rok z rzędu


Lotnisko w Kopenhadze odprawiło w 2014 r. 25,6 mln pasażerów. To najwięcej w historii. Duński port lotniczy już po raz czwarty z rzędu ustanowił roczny rekord liczby podróżnych. Dzięki dużej liczbie pasażerów spółka zanotowała dobre wyniki finansowe. 
Dzięki 6,5-proc. wzrostowi liczby pasażerów w Kopenhadze spółka zarządzająca portem lotniczym Kastrup zanotowała w 2014 r. 6,1-proc. wzrost przychodów. Wyniosły one w ubiegłym roku 3,87 mld koron duńskich (ok. 2,17 mld zł).

Zysk brutto w 2014 r. wyniósł 1,26 mld koron duńskich. Na 2015 r. spółka prognozuje zysk brutto wynoszący 1,3-1,4 mld koron duńskich, nie wliczając zdarzeń jednorazowych.

Przychody z działalności pozalotniczej wzrosły o 4,4 proc. Przede wszystkim napędzały ten obszar nowe sklepy, punkty gastronomiczne oraz sklepy specjalistyczne, jak również wzrost liczby pasażerów na trasach międzynarodowych. O 6,4 proc. wzrosły przychody z parkingów.

Na inwestycje w ubiegłym roku spółka wydała 924,1 mln koron duńskich. To więcej niż pierwotnie zakładano, jednak inwestycje są niezbędne z uwagi na rozwój portu lotniczego. W kolejnych latach Kopenhaga planuje jednak wydawać na nową infrastrukturę nieco mniej, co wynika m.in. z podpisanymi z liniami lotniczymi porozumienia dotyczącego opłat lotniskowych do 31 marca 2018 r.

Wzrost liczby pasażerów był szczególnie odczuwalny w segmencie lotów międzynarodowych - w tym obszarze wyniósł 6,8 proc. Na trasach krajowych podróżowało o 2,3 proc. pasażerów więcej. Równocześnie aż o 12,7 proc. wzrosła liczba pasażerów tranzytowych.  
gość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie