Najlepsza plaża świata jest w Brazylii

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
22 lutego 2015 10:06
1 komentarz
Baia do Sancho na niewielkiej atlantyckiej wyspie Fernando de Noronha należącej do Brazylii to najlepsza plaża na świecie - uznali użytkownicy portalu TripAdvisor. W czołowej dziesiątce znalazły się plaże we Włoszech, Hiszpanii i Grecji, ale najwyżej ocenione zostały plaże atlantyckie.
Reklama

TripAdvisor co roku przyznaje tytuły "Travelers' Choice Awards" w kilku różnych kategoriach na podstawie liczby recenzji i ocen wystawionych przez użytkowników tego serwisu.

Jedną z kategorii są najlepsze plaże na świecie. Które wybrzeża docenili użytkownicy Trip Advisora? Podpowiadamy, jak do nich dotrzeć.

1. Baia do Sancho na wyspie Fernando de Noronha (Brazylia) - Ocean Atlantycki

fot. Mathieu Bertrand Struck (Flickr.com/CC)

Na wyspie Fernando de Noronha jest lotnisko, na które loty m.in. z Natal i Recife wykonują brazylijskie linie Azul i Gol. Z Warszawy na jednym bilecie da się dolecieć przez Lizbonę (TAP Portugal) i Recife, ale takie trwające ponad 50 godzin połączenie to koszt nawet 7 tys. złotych. Takie samo połączenie z Berlina (w tym samym terminie) kosztuje nawet o 2 tys. zł mniej.

2. Grace Bay na wyspie Providenciales, archipelag Turks i Caicos na Karaibach (Brytyjskie Terytorium Zamorskie) - Ocean Atlantycki

fot. Tobias Lindman (Flickr.com/CC)

Na Providenciales da się dolecieć z Europy liniami British Airways (z Londynu-Gatwick). Są też liczne połączenia ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Z Warszawy lot BA przez Londyn to koszt ok. 5 tys. zł.

3. Plaża Królików na wyspie Lampedusa (Włochy) - Morze Śródziemne

fot. Marco Molino (Flickr.com/CC)

Na Lampedusę można dolecieć przez cały rok z Sycylii (Alitalia lata z Katanii i Palermo), a w sezonie letnim także z wielu innych miast we Włoszech. Na wyspę docierają m.in. Volotea, Vueling i Alitalia. Choć to trasa europejska, bilety z Warszawy są niezwykle drogie i kosztują nawet ponad 3 tys. zł.

4. Playa Paraiso na wyspie Cayo Largo (Kuba) - Morze Karaibskie

fot. Pierina Mariani (Flickr.com/CC)

Na Cayo Largo można dolecieć z Europy liniami Blue Panorama (z Mediolanu-Malpensa, ceny od 3 tys. zł), oferowane są także połączenia z Kanady (m.in. Air Canada Rouge i Cubana). Żaden przewoźnik nie sprzedaje biletów do Cayo Largo z przesiadką z Warszawy lub Berlina.

5. Playa de Ses Illetes na wyspie Formentera (Hiszpania) - Morze Śródziemne


Na Formenterze nie ma lotniska - na wyspę można dostać się promem z pobliskiej Ibizy lub z Hiszpanii kontynentalnej. Na Ibizę możemy dostać się m.in. Ryanairem, choć nie bezpośrednio z Polski. Loty z przesiadką z Warszawy (np. przez Londyn liniami British Airways i Norwegian lub przez Amsterdam, Madryt i Rzym Alitalią lub KLM-em) to koszt ok. 1,2 tys. zł. Dużo taniej da się polecieć rezerwując loty Ryanaira przez jedną z baz tej linii.

Pełne zestawienie można zobaczyć na stronie TripAdvisor. W czołówce światowej znalazły się jeszcze europejskie plaże na wyspie Elafonissi obok Krety (Grecja) oraz w Woolacombe w Devon (Wielka Brytania).

Serwis wyszczególnił także najlepsze plaże według regionów. Podajemy te, które nie znalazły się w światowej czołowej piątce.

Afryka: Anse Lazio na wyspie Praslin (Seszele) - Ocean Indyjski

fot. your local connection (Flickr.com/CC)

Najdogodniejsze połączenia z Polski na Seszele oferuje linia Emirates z przesiadką w Dubaju. Najtaniej na Praslin Island dolecimy za ok. 6 tys. zł przez Mahe oraz Paryż, a z powrotem przez Abu Zabi i Belgrad.

Azja: Biała Plaża na wyspie Boracay (Filipiny) - Morze Sulu

fot. p.schulten (Flickr.com/CC)

Na wyspie Boracay nie ma lotniska. Region obsługują porty lotnicze Kalibo i Caticlan. Pierwsze z nich znajduje się w siatce połączeń przewoźników międzynarodowych niskokosztowych (m.in. AirAsia, Tigerair, Cebu Pacific) i tradycyjnych (m.in. Silkair), z kolei do Caticlan można polecieć jedynie z Filipin (Manila, Cebu). Do Kalibo LOT-em, Singapore Airlines i Silkairem dolecimy za ok. 4 tys. zł.

Ameryka Środkowa: West Bay Beach na wyspie Roatan (Honduras) - Morze Karaibskie

fot. Timothy Wildey (Flickr.com/CC)

Dolot na wyspę Roatan jest możliwy z przesiadką w jednym z amerykańskich lub kanadyjskich hubów. Łączony bilet LOT-u, US Airways i TACA/Avianca to koszt nawet 7 tys. zł

Bliski Wschód: Sharm El Luli, Marsa Alam (Egipt) - Morze Czerwone

fot. Massimo Botelli (Flickr.com/CC)

Do Marsa Alam wyjazdy oferuje większość dużych polskich biur podróży. Ceny w jednym z wiodących biur podróży rozpoczynają się od niecałych 2 tys. zł za osobę za tydzień.

Australia i Pacyfik Południowy: Whitehaven Beach na wyspie Whitsunday (Australia) - Morze Koralowe

fot. dany13 (Flickr.com/CC)

Najbliższe lotniska to Mackay i Townsville (obydwa umożliwiają jedynie loty krajowe po Australii). Loty międzynarodowe są możliwe z Brisbane (m.in. Etihad Airways i Emirates). Lot do Brisbane z Warszawy (KLM i China Southern) to koszt ok. 4 tys. zł.

Stany Zjednoczone: Siesta Beach na wyspie Siesta Key (Floryda) - Zatoka Meksykańska

fot. Michael Mizell (Flickr.com/CC)

Najbliższe lotnisko to Tampa, dokąd z Warszawy można dolecieć najtaniej korzystając z linii British Airways i US Airways/American Airlines za niecałe 3 tys. zł. Za ok. 2,6 tys. zł dotrzemy do nieco bardziej odległego Miami (British Airways i Virgin Atlantic).

Wszystkie ceny biletów sprawdzaliśmy na dwutygodniowy pobyt na przełomie maja i czerwca. Podane ceny obejmują przelot w dwie strony. Ceny mogą ulec zmianie i są podane jedynie orientacyjnie.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_f1957 2015-02-24 20:41   
gość_f1957 - Profil gość_f1957
Taka mała uwaga do plaży Siesta Key: Najtaniej (poza sezonem) jest Norwegianem do Orlando lub Fort Lauterdale ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama