×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bombardier z dużymi stratami za 2014 r.


Bombardier zanotował w 2014 r. ponad 1,2 mld dolarów straty netto. To pierwsza strata od 5 lat. Wynik EBIT na samej działalności lotniczej koncernu to prawie 1,0 mld dolara na minusie.


Wyniki całej grupy Bombardier, w skład której wchodzi oddział Bombardier Aerospace i Bombardier Transportation, to 1,25 mld dolarów straty netto, 20,1 mld dolarów przychodów i 69,1 mld dolarów wartości zamówień do zrealizowania. 

To znacznie gorsze wyniki niż w poprzednich latach. W 2013 r. Bombardier zanotował zysk netto w wysokości 572 mln dolarów. Rezultat netto znacznie się pogorszył, choć przychody wzrosły w ubiegłym roku o ponad 10 proc. 

W 2014 r. oddział Bombardier Aerospace zwolnił aż 3,7 tys. pracowników, a Bombardier Transportation - 900 pracowników. 

Od początku stycznia kanadyjska spółka ma też nową strukturę organizacyjną. Nie zmieniła się organizacja segmentu Bombardier Transportation, zajmującego się produkcją taboru i urządzeń kolejowych. Bombardier Aerospace został podzielony na Bombardier Business Aircraft, Bombardier Commercial Aircraft i Bombardier Aerostructures and Engineering Services.

W sektorze Bombardier Commercial Aircraft spółka planuje w tym roku zrealizować ok. 80 dostaw, ale przewiduje ujemny wynik EBIT na poziomie ok. 200 mln dolarów. Wynika to z kosztów wprowadzenia nowego modelu, czyli CSeries. Bombardier przewiduje, że w tym sektorze zanotuje neutralne przepływy finansowe, czyli nie zmieni swojego zadłużenia. 

- Ta nowa struktura, można ją nazwać transformacją, jest przede wszystkim skoncentrowana na wykonaniu zadań. To oznacza dostarczanie tego, co obiecaliśmy na czas i z zyskiem dla spółki - podkreślił cytowany w raporcie finansowym Pierre Beaudoin, prezes Bombardiera. 

- Ponieważ zapotrzebowanie na odrzutowce regionalne rośnie w Chinach, nasze CRJ są pożądane. Niedawno ogłosiliśmy nasz trzeci kontrakt z China Express Airlines. Dzięki 563 zamówieniem na samoloty CSeries od 21 klientów z 18 krajów, w tym 243 potwierdzonym kontraktom, jesteśmy na dobrej drodze, by zrealizować nasz cel posiadania 300 zamówień w momencie wejścia samolotu do służby - dodał Beaudoin.gość_d88a6 - Profil
gość_d88a6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie