×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bydgoszcz: Umowa na odwodnienie drogi startowej podpisana


Podpisana została umowa na remont odwodnienia pasa startowego oraz dróg kołowania w Porcie Lotniczym Bydgoszcz. Planowane prace są ostatnim etapem najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych w bydgoskim porcie.


Przedmiotem podpisanej pomiędzy lotniskiem i firmą Strabag umowy jest remont 7,5 km systemu odwodnienia drogi startowej, dróg kołowania oraz 130 tys. mkw nawierzchni dróg technicznych. Ważnym elementem tego remontu jest odnowienie drogi kołowania F. Droga ta prowadzi z Portu Lotniczego Bydgoszcz do Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2. Ułatwi to w przyszłości współpracę między tymi dwoma podmiotami. 

Remont odwodnienia jest konieczny dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa obsługiwanych lotów, ponadto przyczyni się do usprawnienia procesu odpływu wód opadowych z utwardzonych nawierzchni lotniskowych, jak też dalszego ich odprowadzania do zlewni. Nowy system będzie spełniać wszystkie restrykcyjne wymogi środowiskowe. 

- Prace zostały tak zaplanowane, aby zakończyć ich główne elementy przed pojawieniem się u nas nowego przewoźnika jakim jest Lufthansa - powiedział Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz. 


Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu kluczowego Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2007-2013, a jego wartość wynosi 22,7 mln złotych. Planowane zakończenie wszystkich prac w ramach tego remontu  to 30 sierpnia 2015 r.

Fot. Port Lotniczy Bydgoszczgość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie