PKP Intercity testuje sprzedaż biletów na poczcie

4 lutego 2015 19:02
2 komentarze
PKP Intercity testuje nowy kanał sprzedaży biletów. Ruszył pilotaż realizowany we współpracy z Pocztą Polską. Projekt potrwa 3 miesiące i obejmie 37 wybranych placówek z 3 województw.

Reklama

Już od dziś w wybranych placówkach Poczty Polskiej będzie można kupić bilet na pociąg PKP Intercity. Klienci będą mogli skorzystać z oferty dostępnej za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży e-IC.

- Chcemy ułatwiać naszym klientom zakup biletów. Sprzedaż w placówkach Poczty Polskiej to rozwiązanie dla tych, którzy mają bliżej do placówki, niż niekiedy do dworca kolejowego - wyjaśnia Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity. - Testy potrwają 3 miesiące i po tym okresie wspólnie zdecydujemy, czy wdrożymy rozwiązanie w pozostałych punktach naszego partnera w całym kraju.

W ramach testów podróżni będą mogli kupić bilety w 37 placówkach Poczty Polskiej na terenie 3 województw: śląskiego (18 placówek), dolnośląskiego (8 placówek) i podlaskiego (11 placówek).

W kilku z wytypowanych miast (Łapy, Suwałki, Bytom, Chorzów, Tarnowskie Góry, Oborniki Śląskie, Świebodzice, Żmigród) PKP Intercity nie prowadziło do tej pory sprzedaży biletów w kasach, tak więc będzie to dodatkowe udogodnienie.

- Poczta Polska to firma, która dociera do każdego zakątka naszego kraju. Jesteśmy blisko naszych klientów stąd każde rozwiązanie, które pozwala im załatwiać w placówkach różnego rodzaju dodatkowe usługi i sprawy jest dla nas atrakcyjnym rozwiązaniem – mówi Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Dodatkowo w wytypowanych placówkach podróżni mogą uzyskać informacje o połączeniach i ofertach promocyjnych PKP Intercity, otrzymać fakturę VAT do zakupionego biletu bądź złożyć w formie pisemnej reklamację.


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

gość_d52b1 2015-02-06 10:41   
gość_d52b1 - Profil gość_d52b1
@gość_0547e: Podam przykład: Suwałki. Zatrzymuje się tam pociąg PKP IC, a pod koniec zeszłego roku zamknięto tam kasę biletową. Co prawda od tego momentu można było ten bilet kupić u konduktora bez dodatkowej opłaty, ale to się wiąże z tym, że nie możesz skorzystać z promocji "Bilet wcześniej" i nie masz możliwości zarezerwowania dogodnego sobie miejsca. Sprzedaż przez Internet też ma swoje minusy, bo nie można tam kupić biletów grupowych, czy też innych opcji, które są dostępne przy kupowaniu w okienku. Dodatkowo jeśli jedziesz z Suwałk powiedzmy do Warszawy przesiadając się w Białymstoku z szynobusu musisz w Białymstoku w kasie biletowej kupić bilet, bo konduktor PKP PR nie sprzeda ci biletu na pociąg PKP IC
gość_0547e 2015-02-05 06:21   
gość_0547e - Profil gość_0547e
przychodzi listonosz: Mam list polecony dla Pani.... może jeszcze bilecik promocyjny..

ciekawe komu na tym bardziej zależy, Poczcie czy PKP?
w małych miejscowościach pociągi IC się nie zatrzymują, zatem moim zdaniem zainteresowanie będzie niewielkie. Przecież bilet można kupić przez Internet, a z dostępem do niego chyba nie ma problemu...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy