×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bydgoszcz: 2014 r. na 16-proc. minusie


Niecałe 290 tys. pasażerów skorzystało w ubiegłym roku z lotniska w Bydgoszczy. To o 15,8 proc. mniej niż rok wcześniej. W grudniu Bydgoszcz zanotowała jednak 20,5-proc. wzrost, głównie za sprawą złej pogody w Gdańsku.Liczba pasażerów według miesięcy
W grudniu Port Lotniczy Bydgoszcz odprawił łącznie 26 930 pasażerów, co oznacza 20,5-proc. wzrost względem grudnia 2013 roku. Na tak pozytywny wynik wpłynęło m.in. przywrócenie połączeń przez Ryanair i Eurolot oraz przekierowane loty z lotniska z Gdańska w związku z trudnymi warunkami pogodowymi. Był to kolejny po listopadzie miesiąc wzrostów na lotnisku.

Łącznie w całym minionym roku bydgoskie lotnisko odprawiło 289 329 pasażerów, co stanowi 15,8 proc. spadku w porównaniu z rokiem 2013.

 - Tendencja wzrostowa w ostatnich miesiącach, przywrócone trasy i zapowiedź Lufthansy otwarcia od końca marca połączenia do Frankfurtu cztery razy w tygodniu pozwalają optymistycznie patrzeć na rok 2015. Nasze lotnisko dzięki zakończonym inwestycjom w infrastrukturę jest gotowe na sprawną obsługę większej liczby samolotów, co pokazały w grudniu przekierowania z Gdańska. Jestem przekonany że rok 2015 będzie lepszy pod kątem wyników dla naszego lotniska - powiedział Tomasz Moraczewski, prezes lotniska w Bydgoszczy. gość_8daef - Profil
gość_8daef
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie