×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Enter Air: 12 tys. lotów, 1,5 mln pasażerów w 2014 r.


Enter Air wykonał w 2014 r. ponad 12 tys. lotów, przewożąc ponad 1,5 mln pasażerów do łącznie 220 miast. Przewoźnik podsumował kończący się sezon.Rok 2014 należał do jednych z najtrudniejszych w naszej historii, jednak pomimo wielu problemów zakończył się dla nas sukcesem - podkreśla Enter Air w rozesłanym do mediów biuletynie prasowym. 

Największy polski przewoźnik czarterowy chwali się, że podczas wykonanych w 2014 r. lotów przewiózł ponad 22 tys. dzieci. 

Enter Air zapowiada, że przygotowując się do kolejnego sezonu doda do floty kolejny, 15. już samolot. Będzie to boeing 737-800. Samolot pojawi się w Polsce jeszcze w grudniu lub najpóźniej w styczniu 2015 r. 

- Odciąży tym samym resztę floty, która w czasie zimy przechodzi gruntowne remonty techniczne, przygotowujące ją do sezonu letniego - podkreśla linia. 

Enter Air w tym roku zintensyfikował działania promocyjne. Linia została m.in. przedstawiona w programie TVN Top Wings, w trakcie którego zaprezentowano techniki szkoleń lotniczych oraz zasady pracy personelu pokładowego. Samolot linii znalazł się również w spocie reklamowym nc+. Enter Air przewoził w tym roku m.in. modelki na konkursy piękności oraz piłkarzy na mecze Ligi Europejskiej. 

Spółka chwali się też tytułem najlepszej linii czarterowej 2013 r. przyznanej jej przez uczestników plebiscytu "Najlepsza Linia Lotnicza" zorganizowanego przez Pasazer.com. 

Przewoźnik zwraca uwagę na duże zainteresowanie pracą personelu pokładowego. Linia przyjęła w tym roku 100 nowych osób, choć aplikacji było aż ponad 2,5 tys. 

Według ostatnich dostępnych danych ULC, Enter Air w pierwszym półroczu tego roku odzyskał pozycję lidera polskiego rynku. Od stycznia do czerwca (czyli przed szczytem sezonu) linia obsłużyła niemal 200 tys. pasażerów odlatujących z polskich lotnisk (czyli ok. 400 tys. łącznie), co dało jej ponad 30 proc. udziału w rynku. W całym 2013 r. Enter Air obsłużył 435 tys. pasażerów odlatujących z polskich lotnisk (czyli 870 tys. łącznie z powrotami) - był to drugi wynik w kraju za Travel Service.gość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie