Virgin: Little Red tylko do końca września 2015 r.

7 października 2014 15:07
Linia Virgin Atlantic poinformowała wczoraj (6.10), że pod koniec września 2015 r. zamknie swojego przewoźnika regionalnego - Little Red. Powodem takiej decyzji jest zbyt późne rozpoczęcie lotów oraz niskie obłożenie wykonywanych rejsów.
Reklama
Virgin Atlantic otrzymał sloty na lotnisku Heathrow (LHR) po tym jak w 2012 roku koncern IAG, w którego skład wchodzą linie British Airways, Iberia i Vuealing, przejął linię British Midland International (bmi). Wtedy to IAG zyskał dodatkowe 56 sloty, dzięki czemu łącznie posiadał ponad połowę z wszystkich dostępnych na LHR. Jednak aby nie doprowadzić do monopolu IAG na Heathrow, brytyjski Urząd Ochrony Konkurencji (UK Office of Fair Trading), po proteście kilku przewoźników, nakazał oddanie części slotów dla Virgin Atlantic oraz innych linii.

- Przejęcie bmi przez British Airways (BA) stworzyło możliwości budowy Little Red. Jednak przeciągające się formalności spowodowały, że pomiędzy ogłoszeniem naszych planów a rozpoczęciem rejsów minęło zbyt dużo czasu przez co nie mogliśmy zatrzymać klientów bmi, którzy przeszli do BA. Ponadto liczba slotów udostępniona dla Little Red była całkowicie niewystarczająca by móc rywalizować z tak potężnym graczem na rynku krajowym jakim jest BA. Mimo że Little Red ostatecznie nie osiągnął wyników jakie planowaliśmy, to na pewno nie stłumił naszego entuzjazmu, aby w przyszłości spróbować czegoś nowego - powiedział Craig Kreeger, prezes Virgin Atlantic.


- Niestety przegraliśmy walkę o rynek krajowy, szczególnie ten biznesowy, z silnym graczem jakim jest BA. Obecnie Virgin Atlantic będzie skupiał się na wymianie floty na nowe, ekologiczne i oszczędne samoloty. Niebawem powitamy pierwsze Boeingi B787-9 Dreamliner, dzięki którym udowodnimy, że nadal jesteśmy linią oferującą najlepszy komfort na Wyspach Brytyjskich. Pozostałe sloty po Little Red wykorzystamy na otwarcie nowych połączeń dalekodystansowych - powiedział Richard Branson, twórca grupy Virgin.

Little Red wystartował 31 marca 2013 r. Przewoźnik rozpoczął operacje lotnicze czterema Airbusami A320, które są wyleasingowane na zasadach ACMI od linii Aer Lingus. Linia obsługuje obecnie 13 rotacji dziennie na trasach z Londynu Heathrow do Manchesteru (4), Edynburga (6) i Aberdeen (3).

Według informacji przekazanych przez Virgina, ostatni rejs Little Red na trasie do Manchesteru odbędzie się 29 marca 2015 r. Natomiast loty do Szkocji zostaną utrzymane do 30 września 2015 r.

Piotr Bożyk
Fot. Virgin Atlantic

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy