×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air kasuje loty do Tel Awiwu


Wizz Air rezygnuje z obsługi rejsów z Warszawy i Katowic do Tel Awiwu.

Jak wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika ostatni lot do Izraela z Katowic zostanie zrealizowany 30 sierpnia b.r., a z Warszawy 2 września b.r.

Połączenia na tych trasach zainaugurowano w listopadzie 2013 roku. Rejsy z Warszawy do Tel Awiwu są oferowane obecnie przez węgierskiego przewoźnika dwa razy w tygodniu, w czwartki i soboty, a z Katowic raz w tygodniu, w soboty.

W ostatnich tygodniach poważnie wzrosło zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu lotniczego w Izraelu w związku akcją prowadzoną przez izraelskie siły wojskowe w strefie Gazy oraz ostrzałem terytorium Izraela przez Hamas. W lipcu jedna z rakiet wystrzelonych ze strefy Gazy uderzyła w pusty dom w dzielnicy Yahud, zaledwie nieco ponad 2 km od pasa startowego lotniska Ben Guriona w Tel Awiwie. W konsekwencji wielu przewoźników europejskich i amerykańskich zawiesiło loty do Izraela z obawy przed możliwością zestrzelenia maszyn korzystających z portu lotniczego w Tel Awiwie. Przez kilka dni rejsów do Izraela nie realizowały także PLL LOT i Wizz Air.gość_0445e - Profil
gość_0445e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie